Puerto relacjonuje Hiszpanom sytuację w Polsce

20.03.2020 (12:15) | Marcin Polański | skomentuj (0)

Hiszpański portal ElDesmarque przeprowadził rozmowę z Israelem Puerto na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Piłkarz chwalił w niej m.in. reakcję polskich władz.

Obrońca we Wrocławiu znalazł się w trudnej sytuacji, sam z dala od rodziny. - Moja dziewczyna miała lot do Polski, ale nie mogła przyjechać. Nie jest łatwe być w domu jedynie z psem, ale na szczęście mam stały kontakt z rodziną – mówi Puerto.

Hiszpan wspomina, że w aktualnej sytuacji cieszy się z możliwości wyjścia do parku, by wykonać indywidualny plan treningowy przygotowany przez sztab trenerski dla każdego zawodnika. Przypomnijmy, że zawodnicy po zawieszeniu rozgrywek odebrali z klubu sporttestery oraz rozpiski ćwiczeń, które mają wykonywać.

Obrońca WKS-u w rozmowie pochlebnie wyrażał się o działaniach podejmowanych w Polsce w związku z epidemią. - Rząd od początku poważnie podchodził do sprawy, nie pozwolił by sytuacja rozwinęła się tak jak we Włoszech, czy teraz w Hiszpanii – mówił, dodając, że Polacy ze zdziwieniem pytali go, jak to jest, że w takiej sytuacji pozwolono by 3 tysiące kibiców Atletico Madryt pojechało na mecz do Liverpoolu.

Wypowiedzi Puerto cytowane były przez inne hiszpańskie media, a całe nagranie całej rozmowy można znaleźć na www.eldesmarque.com.