Rezerwy powalczą w grupie?

23.03.2020 (06:28) | Marcin Polański | skomentuj (0)

Przerwa w rozgrywkach piłkarskich na wszystkich szczeblach potrwa co najmniej do 26 kwietnia. O ile na szczeblu centralnym ustalono jak może nastąpić dokończenie/zakończenie sezonu, o tyle w niższych ligach pozostawiono to w gestii Wojewódzkich ZPN-ów.

Zarząd PZPN stosowaną uchwałą na początku marca zdecydował na jakich zasadach ustalona będzie kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 na szczeblu centralnym, jednak rozwiązania te nie obejmują zmagań III ligi, w której występują rezerwy Śląska.Władze piłkarskie upoważniły Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do zastosowania własnych zasad w prowadzonych przez siebie rozgrywkach.

Autorski na dokończenie rozgrywek w niższych ligach przedstawił Andrzej Padewski. Prezes Dol. ZPN proponuje, by dokonać podziału drużyn. - Rozważamy podzielenie tabel na dwie grupy i już tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja, uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale mówimy o choćby namiastce rywalizacji na boisku – wyjaśnia na lamach „Przeglądu Sportowego”.

Według Padewskiego takie rozwiązanie pozwoliłoby drużynom w większości amatorskim na rozegranie w weekendy odpowiedniej liczby kolejek, by zakończyć sezon w ten nieszablonowy sposób.

W 3. gr. III ligi, której lideruje druga drużyna WKS-u, w takim przypadku zielono-biało-czerwoni rozegraliby 5 meczów na wyjazdach, a tylko 3 na Oporowskiej. Byłyby to m. in. potyczki z mającymi także chrapkę na awans ekipami Ruchu Chorzów i Polonii Bytom.