PILNE! Klub i piłkarze podjęli decyzję w sprawie wynagrodzeń!

24.03.2020 (19:20) | Krzysztof Banasik | skomentuj (0)

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Na ten moment WKS jest jedynym zespołem w ligowej stawce, któremu udało się wypracować tak bardzo ważną dla przyszłości klubu umowę.

W jej efekcie piłkarze będą otrzymywać od 15 do 30% swojego normalnego wynagrodzenia, ale nie dotyczy to młodych zawodników z najniższymi kontraktami. To mądra decyzja, dzięki której nikomu nie powinno zabraknąć środków do życia – piłkarz to też człowiek, który ma swoje zobowiązania.

Co ważne i niesamowicie budujące – z propozycją "ochrony" najmłodszych wyszła rada drużyny. – Świadczy to odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu – uważa prezes Śląska Piotra Waśniewski.

Co ważne, pozostała część wynagrodzenia nie zostaje anulowana, a jedynie zamrożona i zostanie zawodnikom wypłacona po ustabilizowaniu sytuacji finansowej klubu, która, ze względu na wstrzymanie rozgrywek, jest wielkim znakiem zapytania.

Zawieszenie części wynagrodzeń to sposób na pomoc klubowi oraz jego pracownikom, a także zminimalizowanie strat związanych z wyjątkowo trudnym okresem, w którym z powodu zawieszenia rozgrywek klub nie jest w stanie generować żadnych przychodów – informuje klub.

Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć – uważa Krzysztof Mączyński.

Pozytywnie o porozumieniu wypowiedział się także Jacek Sutryk. – Wszyscy wspólnie walczymy z koronawirusem. W tej walce kluczowa jest nasza solidarność. Cieszę się, że piłkarze Śląska – osoby ważne i podziwiane przez wielu wrocławian – w tej wyjątkowej sytuacji zdali egzamin z solidarności i jako pierwsi w Polsce postanowili w ten sposób dać przykład odpowiedzialności za losy swojego klubu – zaznacza Prezydent Wrocławia.