Kluby ESA i Canal+ rozpoczynają wspólną akcję

25.05.2020 (15:35) | Wojciech Peciakowski | skomentuj (0)

Spółka Ekstraklasa SA wraz z realizatorem telewizyjnym Canal+ przygotowały wspólną akcję, która zapewni wybranym grupom kibiców bezproblemowy dostęp do transmisji z meczów aż do zakończenia sezonu. Szczegóły poniżej.

Dostęp ten będzie możliwy dzięki nowej usłudze CANAL+, która pozwala oglądać m.in. treści sportowe kanału przez internet bez podpisywania dodatkowych umów. Rozwiązanie, nad którym pracuje telewizja wspólnie z organizatorem ligi będzie mogło umożliwić klubom udostępnienie transmisji np. posiadaczom karnetów lub osobom, które wykupią wirtualne karnety na rundę finałową.

Akcja nosi nazwę "Ty wspierasz, my dziękujemy", a zaangażowało się w nią oprócz organizatorów aż 14 klubów, które będą mogły w wybrany przez siebie sposób dawać kbiicom dostęp do wszystkich meczów aż do końca trwającego sezonu.

Nowa usługa VOD Canal+ oferuje dostęp do kanałów na żywo oraz materiałów VOD przez internet, dzięki czemu klienci nie będą już musieli wiązać się z telewizją długimi umowami na niekoniecznie korzystnych warunkach. Klienci będą mogli też przetestować nowy serwis przez miesiąc za darmo, co jest dość popularnym rozwiązaniech wśród serwisów VOD.

Liga wraca do gry 29 maja. Już 14 czerwca tabela zostanie podzielona na dwie grupy, a kluby rozegrają w nich 7 meczów, które zdecydują o końcowym miejscu. Mistrza Polski, pucharowiczów oraz spadkowiczów poznamy najpóźniej 19 lipca.