Kartka z kalendarza

01.08.2020 (13:39) | Adrian Dana | skomentuj (0)

Dzisiaj mija 11 lat od strzelenia przez Śląsk Wrocław swojej 1 000 bramki w rozgrywkach ekstraklasy. Jubileuszowego gola zdobył Krzysztof Wołczek 1 sierpnia 2009 roku w meczu z Cracovią. Była to pierwsza kolejka ekstraklasy sezonu 2009/10. Spotkanie z zespołem z Krakowa zakończyło się zwycięstwem wrocławian 2:0. Pierwszą bramkę dla Wojskowych strzelił Sebastian Dudek już w 4. minucie, a Wołczek swoje trafienie zaliczył w 78. minucie.

01.08.2009 POLSKA: Ekstraklasa – Kolejka 1

19:15 Śląsk Wrocław 2:0 Cracovia

Bramki: 1:0 Dudek 4’, 2:0 Wołczek 78’

Śląsk: Vazgeč – Wołczek, Celeban, Spahić, Pawelec, M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J. Gancarczyk (90’ Szydziak), Szewczuk (90’ Biliński)

Cracovia: Cabaj – Mierzejewski, Polczak, Tupalski, Derbich, Pawlusiński, Szeliga, Cebula (80’ Kłus), Szczoczarz (69’ Witkowski I), Sasin (70’ Moskala), Ślusarski