Kibice Śląska dla kombatantów

21.11.2020 (18:31) | Krzysztof Banasik | skomentuj (0)

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości kibice Śląska wzięli udział w wielu uroczystościach związanych z uczczeniem polskich bohaterów, którzy zapłacili za naszą wolność najwyższą cenę. - Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy przetrwali piekło nazizmu i komunizmu. Dziś są świadkami historii, niestety często zapomnianymi - czytamy na stronie kibiceslaska.pl. Poniżej pełna relacja kibiców.

Relacja ze strony kibiceslaska.pl:

Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” kolejny raz zorganizowało akcję pomocy dla tych, którzy kilkadziesiąt lat temu walczyli przeciwko okupantom z zachodu i tym ze wschodu o wolność naszego kraju, podczas wojny i Powstania Warszawskiego.

Przygotowując się do akcji, którą postanowiliśmy przeprowadzić z okazji niedawnego Święta Niepodległości, a także panującego m.in. w naszym kraju wirusa, postanowiliśmy na stworzenie Anty-Covidowych paczek, na które złożyły się m.in. płyny do dezynfekcji, maseczki oraz rękawiczki. Do każdego pakunku dołączyliśmy również specjalnie przygotowane dyplomy, będące naszym podziękowaniem dla Bohaterów, którzy zamieszkują nasze miasto. Na życzenie kombatantów przygotowaliśmy również paczki żywnościowe oraz zrobiliśmy zakupy z najbardziej potrzebnymi produktami.

Do odwiedzin wytypowaliśmy 55 bohaterów, których poznaliśmy dzięki współpracy z Fundacją „Wspólnota Pokoleń”. Kilka miesięcy temu podczas pierwszej fali wirusa i restrykcji z nim związanymi, rozwoziliśmy przez miesiąc posiłki Kombatantom oraz Sybirakom. Każdy z nas bardzo zżył się z tymi osobami, więc była to doskonała okazja na złożenie im wizyty, wręczenie paczek i przeprowadzenie chwili rozmowy. Dla nas oraz tych wspaniałych ludzi, którym – jako Patrioci, zawdzięczamy bardzo wiele, były to niezwykle emocjonalne i pełne wzajemnych serdeczności oraz szacunku spotkania. 

Podczas Dnia Niepodległości w mediach można usłyszeć wiele wzniosłych haseł i przemówień wygłaszanych przez polityków o pamięci i szacunku dla naszych bohaterów. Następnego dnia już o tym szacunku się zapomina. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, ale nie zapominajmy o tych, którzy jeszcze żyją wśród nas. Poświęcili swoje życie i młodość walcząc o naszą wolność, a dzisiaj żyją w biedzie i samotności. Po wojnie, za swoją walkę o wolną Polskę, Ci którzy nie zostali zamordowani zostali zesłani na Sybir. Komuna do samego końca obchodziła się z naszymi bohaterami bez litości. Prawdziwych świadków historii zostało niewielu, ale ich losy i historie są nie tylko bardzo wzruszające czy bolesne, ale są również przestrogą dla następnych pokoleń Polaków. Dzisiaj ludzie wychowani w czasie pokoju i konsumpcjonizmu często zapominają o wszelkich wartościach niematerialnych i szacunku do ojczyzny za którą poległo miliony rodaków. – powiedział Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.