Svoboda: Możemy myśleć pozytywnie, ale jest dużo do poprawy

16.01.2021 (20:00) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Drugi trener Śląska Zdenek Svoboda po pierwszym tegorocznym meczu był zadowolony z postawy swojego zespołu, zwrócił jednak uwagę, że ciągle jest nad czym pracować. Wrocławianie zgrupowanie w Turcji rozpoczęli od zwycięstwa 4:1 z FK Novi Pazar.

Zdenek Svoboda: Możemy być zadowoleni z naszej postawy w pierwszym sparingu. Zawodnicy byli bardzo dobrze nastawieni do meczu i wiele rzeczy, na które pracowaliśmy podczas treningów, udało nam się zaprezentować w grze. Możemy myśleć pozytywnie, ale jednocześnie mamy świadomość, że było dużo rzeczy do poprawy. Dziś wieczorem przygotujemy analizę i będziemy jutro rozmawiali z zawodnikami o tym, jak ten mecz wyglądał.

Mieliśmy przygotowaną analizę naszego przeciwnika, wiedzieliśmy na ich temat podstawowe, rzeczy, choćby to, że grają systemem 4-4-2. Zawodnicy otrzymali te najważniejsze informacje przed meczem i wydaje mi się, że je bardzo dobrze wykorzystali.

Ustaliliśmy, że po podróży oraz trzech już przeprowadzonych treningach w Turcji, w pierwszym sparingu podzielimy zawodników na grających przed przerwą i po zmianie stron. W kolejnych meczach będzie to już wyglądało inaczej - nie wszyscy, ale piłkarze z niektórych pozycji będą grali dłużej niż przez 45 minut.

Wszystko mamy tutaj na miejscu, niezależnie od tego, czy chcemy przeprowadzić trening taktyczny czy wytrzymałościowy. Przede wszystkim chcemy wykorzystać tę bazę boiskową i pogodę, którą mamy tutaj do dyspozycji. Chcemy to wykorzystać efektywnie, to znaczy przeprowadzić jak najwięcej treningów z piłkami i notować progres zarówno techniczny, jak i fizyczny.