Jak kupić bilet na mecz ze Stalą?

03.05.2021 (19:50) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Już najbliższy domowy mecz Śląska Wrocław zostanie rozegrany z udziałem publiczności. Klub przedstawił warunki nabywania wejściówek na spotkanie 30. kolejki.

Śląsk Wrocław ostatni mecz na własnym stadionie z udziałem publiczności rozegrał 2 października ubiegłego roku. Zielono-biało-czerwoni w obecności 6438 kibiców pokonali 3:1 Cracovię, a przed następną kolejką ligową trybuny po raz drugi w ciągu roku zostały zamknięte ze względu na gwałtowny rozwój pandemii koronawirusa. Co ciekawe, w połowie października Stadion Wrocław zdążył się jednak otworzyć dla fanów piłki nożnej jeszcze raz, a pożegnanie przypadło na mecz Ligi Narodów Polska – Bośnia i Hercegowina (3:0) – wówczas na trybunach pojawiło się blisko 10 tysięcy osób.

Okres grania bez publiczności we Wrocławiu zakończy się w niedzielę 16 maja, gdy rywalem Śląska w 30. kolejce ekstraklasy będzie Stal Mielec. Jak poinformował klub, sprzedaż wejściówek rozpocznie się we wtorek 4 maja punktualnie o godzinie 9:00. Ta prowadzona on-line z uwagi na uruchomienie nowego systemu biletowego będzie wymagała założenia konta nawet przez osoby posiadające je w starym systemie. Miejsce na trybunach zagwarantowane mają już natomiast całosezonowi karnetowicze. Aby przejść przez stadionowe kołowrotki, należy – podobnie jak w rundzie jesiennej – posługiwać się Kartą Kibica. Jeśli nie została ona wyrobiona, konieczne będzie pobranie biletu w PDF z konta na stronie bilety.slaskwroclaw.pl na swój telefon lub wydrukowanie go.

Śląsk podkreśla, że rodziny oraz osoby będące w stałym pożyciu mogą wybierać miejsca obok siebie w jednej transakcji, system automatycznie wygeneruje bufor bezpieczeństwa wokół miejsc tych osób. Konieczne będzie również zasłanianie usta i nos podczas poruszania się po terenie stadionu aż do momentu zajęcia swojego miejsca. Więcej niezbędnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu, należy również pamiętać, że rządowa zgoda pozwala póki co na wypełnienie tylko 25% wszystkich dostępnych miejsc na stadionie.

Mecz 30. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław – Stal Mielec zaplanowano na niedzielę 16 maja o godzinie 17:30.