Gala Ekstraklasy podsumowała sezon

17.05.2021 (21:45) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Bez piłkarzy oraz trenerów Śląska Wrocław wśród nominowanych, ale nie bez emocji. Tradycyjna gala podsumowująca rozgrywki wróciła po roku przerwy w reżimie sanitarnym i zwieńczyła trudny pandemiczny sezon.

Podczas Gali Ekstraklasy rozdano nagrody w dziesięciu kategoriach. W żadnej, nawet jako nominowany, nie został wyróżniony choćby jeden przedstawiciel Śląska Wrocław, jednak konia z rzędem temu, kto jeszcze kilka tygodni temu przypuszczałby, że nasz zespół może zakończyć sezon na pucharowym, 4. miejscu. Nagrodzono nie tylko najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach i trenera, ale także między innymi króla strzelców oraz zdobywcę najpiękniejszej bramki.

Legia królem polowania

Zgodnie z przewidywaniami, najwięcej nagród trafiło na konto nowego-starego mistrza Polski Legii Warszawa. Klub z Łazienkowskiej może cieszyć się ze statuetek dla najlepszych obrońcy, pomocnika, napastnika, a w końcu także piłkarza sezonu. W jego barwach występuje również rzecz jasna najlepszy strzelec zakończonych wczoraj rozgrywek Tomas Pekhart. Młodzieżowcem roku wybrano Kamila Piątkowskiego z Rakowa Częstochowa, a trenerem sezonu prowadzącego go Marka Papszuna. Najlepszym golkiperem w minionych rozgrywkach był zaś strzegący dostępu do bramki Pogoni Szczecin Dante Stipica.

Bramka roku padła już jesienią

Najładniejszego gola sezonu 2020/2021 w ocenie 17-osobowej kapituły dziennikarzy oraz ekspertów obejrzeliśmy 7 listopada ubiegłego roku. Wówczas w meczu 9. kolejki Jesus Imaz kapitalnym uderzeniem dał Jagiellonii Białystok remis na stadionie Cracovii, ostatecznie drużyna ze stolicy Podlasia przegrała jednak 1:3. Teraz przed ligowcami dwumiesięczna przerwa, która pozwoli odpocząć po jedynym w swoim rodzaju sezonie naznaczonym pandemią. Start nowych rozgrywek zaplanowano na 23 lipca.

NAGRODZENI NA GALI EKSTRAKLASY PO SEZONIE 2020/2021:

• Młodzieżowiec sezonu: Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)
  • Bramkarz sezonu: Dante Stipica (Pogoń Szczecin)
  • Turbokozak sezonu: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)
  • Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)
  • Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia Warszawa)
  • Gol sezonu: Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok) - na 1:1 w meczu 9. kolejki z Cracovią (1:3)
  • Napastnik sezonu: Tomas Pekhart (Legia Warszawa)
  • Król strzelców: Tomas Pekhart (Legia Warszawa) - 22 gole
  • Trener sezonu: Marek Papszun (Raków Częstochowa)
  • Piłkarz sezonu: Filip Mladenović (Legia Warszawa)