TRANSFERY: Hiszpański obrońca wzmocni Śląsk?

10.06.2021 (23:13) | Wojciech Peciakowski | skomentuj (0)

Dłuższy czas była cisza w kwestii transferów do klubu, jednak od kilku dni w kuluarach dało się słyszeć pogłoski o możliwości zakontraktowania przez Śląsk lewego obrońcy z Półwyspu Iberyjskiego. Dziś dwa źródła donoszą o zainteresowaniu WKS-u defensorem zespołu z La Liga 2, co może oznaczać, że coś jest na rzeczy.

Charakterystyka skrojona pod Śląsk

Informację niezależnie od siebie podali znany wrocławskim kibicom twitterowicz Adam oraz mieszkający w Polsce hiszpański dziennikarz Eugenio González Aguilera, piszący dla portalu Tercer Equipo. Według obu Śląsk Wrocław złożył ofertę defensorowi hiszpańskiego CD Mirandés, Javiemu Jimenezowi.

Jimenez to lewonożny obrońca, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach młodzieżowych hiszpańskiego Villarealu. Od okołu roku występuje w barwach CD Mirandes, i występuje to tutaj ważne słowo - Jimenez jest podstawowym lewym obrońcą swojej drużyny. Tylko tym sezonie skompletował aż 32 występy (na 42 możliwe) w barwach zespołu, który uplasował się na 10. miejscu w tabeli.

 

Wyścig o zawodnika z innymi ekipami z La Liga 2? Może być ciężko

Sfinalizować transakcję może być jednak niezwykle ciężko. Według Aguilery zawodnik odrzucił pierwszą ofertę WKS-u z powodu zainteresowania uznanych ekip z obecnej ligi piłkarza. Chętne na pozyskanie Jimeneza są podobno Malaga i Eibar. Handicapem w wyścigu o filigranowego (mierzy tylko 171 cm wzrostu) obrońcę może być fakt, że reprezentuje go ta sama agencja, co innego Hiszpana, już grającego dla Śląska, Erika Exposito. Choć transfer tego piłkarza może wydawać się mało prawdopodobny, z przyjemnością czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Regularnie grający piłkarz w La Liga 2 dla Śląska z pewnością byłby wzmocnieniem.