Jak kupić bilet na derby przy Oporowskiej?

13.09.2021 (17:00) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się niezwykłe derby Dolnego Śląska, których stawką będzie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Gospodarze przedstawili zasady nabywania wejściówek na mecz z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej.

Rywalizacja drugoligowych rezerw zielono-biało-czerwonych z Zagłębiem Lubin zapowiada się jako nie lada gratka dla kibiców na Dolnym Śląsku. Oba zespoły od 1/32 finału rozpoczną swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski, a choć faworytem będzie oczywiście ekstraklasowy zespół trenera Dariusza Żurawia, druga drużyna wrocławian niejednokrotnie pokazywała już, że nie można jej skreślać. Spotkanie zaplanowano na wtorek 21 września o godzinie 20:00 na stadionie przy Oporowskiej, a jak informuje klub, do dyspozycji kibiców, jak zwykle przy okazji domowych meczów Śląska II, będzie trybuna kryta.

Na tydzień przed derbami, wrocławski klub oficjalnie poinformował o rozpoczęciu sprzedaży wejściówek. Bilety można nabywać poprzez stronę internetową bilety.slaskwroclaw.pl, a także w kasach stadionu przy ulicy Oporowskiej i punktach stacjonarnych sponsorów klubu we wrocławskich centrach handlowych Astra oraz Marino. Dzieci do lat 13 mają gwarantowany wstęp bezpłatny (konieczne jest jedynie pobranie odpowiedniego biletu), zaś wszyscy pozostali fani futbolu za wejściówkę będą musieli zapłacić 10 złotych. Jak podkreśla Śląsk, na stadionie w dniu meczu czynny będzie również Punkt Obsługi Kibica, w którym udzielane będą wszystkie najważniejsze informacje.

W poniedziałek oficjalnie poinformowano, że przyszłotygodniowe derby w Pucharze Polski odbędą się bez udziału kibiców z Lubina - na ich przyjazd do stolicy Dolnego Śląska nie zgodziła się policja.