WYPOŻYCZENI: Remisy i przegrane

14.09.2021 (12:02) | Wojciech Peciakowski | skomentuj (0)

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd "wojsk wypożyczonych", czyli raport z poczynań piłkarzy Śląska wypożyczonych do innych klubów. Nie mamy najlepszych wieści. Ale po kolei.

Na pierwszy ogień w minionej kolejce poszedł GKS Katowice, w którym występuje wypożyczony ze Śląska Piotr Samiec-Talar. Katowiczanie nie mieli szans z Widzewem Łódź, który pewnie pokonał ich na własnym terenie 3:1. Około kwadransa na boisku spędził wychowanek WKS-u, który w 80. minucie zmienił Adriana Błąda. Niestety napastnik nie pomógł swojej drużynie odmienić losów meczu.

Nie za dobrze wygląda sytuacja Bartłomieja Frasika. Po kiepskim początku sezonu między słupkami golkiper stracił miejsce w bramce na rzecz Leszczyńskiego. Zmiana podstawowego bramkarza niewiele jednak dała, bo Hutnik w dalszym ciągu szoruje po dnie tabeli, czekając na pierwsze ligowe zwycięstwo. W minionej kolejce na wyjeździe ulegli 1:2 Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Punkt z wyjazdu przywiozła z kolei Stal Mielec, w której występuje Fabian Piasecki. Mielczanie zremisowali bowiem 1:1 z Jagiellonią. Piasecki tym razem nie zdobył bramki, ale dla rywali zdobył gola inny piłkarz, znany z Wrocławia - Israel Puerto. Fabian Piasecki zszedł z boiska w 70. minucie, zmieniony przez Macieja Jankowskiego.

W meczu Odry Opole w ogóle nie wystąpił Maćkowiak. Nie było go w kadrze meczowej pierwszej drużyny ani rezerw. Być może powodem jest uraz, uaktualnimy artykuł o tę informację, gdy uda nam się czegoś dowiedzieć.