MŁODZIEŻ: Warszawski patent Jezierskich

18.10.2021 (13:29) | Krzysztof Banasik | skomentuj (0)

Przedstawiamy cotygodniowy raport z występów młodzieżowych drużyn Śląska. Wydarzeniem weekendu było zwycięstwo juniorów Starszych AP Śląsk w Centralnej Lidze Juniorów U-18 z Legią w Warszawie i hat-trick Jakuba Jezierskiego.

Śląsk wygrał 4:1, a młody Jezier pobił wyczyn ojca (Remigiusz Jezierski, były zawodnik Śląska), który niemal równo 20 lat temu, 16.09.2001, strzelił dwa gole w wygranym przez Śląsk 4:3 meczu ligowym na Łazienkowskiej.

Śląsk  do przerwy prowadził 2:0, a obie bramki strzelił Jezierski. Asysty zaliczyli Matuszewski i Maruszak. Ci dwaj piłkarze uczestniczyli w 52 minucie w akcji, po której trzecią bramkę strzelił Jezierski. Trzy minuty później po   podaniu Matuszewskiego do siatki trafił Zawadzki, a asystę drugiego stopnia zaliczył Jezierski. Co ciekawe, inicjatorem liczenia tzw. asysty drugiego stopnia jest… Remigiusz Jezierski.  W 60 minucie bramkę dla Legii strzelił Kamiński. Ten sam zawodnik w końcówce meczu nie wykorzystał rzutu karnego – skuteczną obroną opisał się Mielcarz.

Skład Śląska: Mielcarz - Kozłowski, Stawny. Zawadzki, Maruszak (90' Łyszczarczyk, Dachnowski (64' Wojtczak), Matuszewski (90' Rozum), Gerstenstein, Jezierski (70' Wienczek), Gruszecki (64' Zender).

Juniorzy starsi WKS Śląsk (I WLJS, trener Maligranda) przegrali w meczu na szczycie z Górnikiem Polkowice 2:4. Śląsk do przerwy przegrywał 0:2, w drugiej połowie wrocławianie atakowali, jednak goście skutecznie kontrowali i zdobyli dwa gole. Śląsk nie poddał się, nadal próbował odrobić straty, jednak zdołał strzlił tylko dwie bramki. Ich autorami byli Załupka i Haba.

Skład Śląska: Dec – Nowicki, Droździk, Dudek, Głąb (75 Łęcki) – Haba, Rusinowicz (55 Olek), Kozik, Woliński, - Grzesiak (60 Jaworski), Leja (46 Załupka).

Juniorzy starsi WKS Śląsk (OLJS, trener Zawadzki) pokonali GKS Kobierzyce 5:1. Dwa gole strzelił Godlewski, a po jednym Sawicki, Surtyński i M. Borkowski.

Skład Śląska: Tomaszewski, Józefiak, Stanek, Sawicki, Strutyński, Sarota, Gąsiorek, Rubaszek, Godlewski, Syrnicki, M. Borkowski, oraz Rynkiewicz, Mojka, Hejtota, Moskwa, Tomczuk.

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U  17, trener Wichłacz) przegrali w meczu na szczycie o fotel lidera z Zagłebiem w Lubinie 1:4. Bramkę dla Śląska strzelił Sikora. Bramkarz Śląska Głogowski obronił rzut karny.

Skład Śląska: Głogowski – Szczyrek, Galuba (46 Rozum), Lipiński, Sikora, Ruman,, Wołczek, Maszkowski (80 Raczkowski), Kosiba (66 Zender), Kurowski (73 Poliński), Graczyk (55 Burda).

Juniorzy młodsi AP Śląsk (I WLJM, trener Wilusz) wygrali z Górnikiem Polkowice 1:0, a bramkę strzelił Kruk.

Skład Śląska: Śliczniak – Krukowski, Cyrek, Basiński (73 M, Solarz), Juchnik-Juchnicki, Seremet Wypart (46 Wrona), Duczmal (55 Marciniszyn), Sosulski (66 Skóra), Kruk, Benedyktowicz (70 J. Solarz).

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (I WLJM, trener Król) przegrali z Miedzią Legnica 3:5, choć przez większą część meczu toczyli wyrównany pojedynek. Bramki dla Śląsla strzelali Mostowik, Sokołowski i Sołtyński.

Skład Śląska: Kołodziej – Włodarczyk, Mostowik, Sokołowski, Mostowik, Golińczak, Gawłowicz, , Slowiński, Gruszka, Wajncentel, Zaremski (Siemiochin), Sobczak.

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (OLJM, trener Woźniak) pokonali Polonię Wrocław 6:2. Bramki strzelali Mazur, Bogdanik, Jankowski, Pierożak, Banach, Kruk.

Skład Śląska Witaszek, Bogdanik, Szczepański, Jankowski, Misiewicz, Kruk, Pierożak, Jordan, Mazur, Banach, Mielcarek oraz Kubów, Perduta, Załęski, Cholidys-Gidynia.

Trampkarze AP Śląsk (CLJ U15, trener Schulz) występujący bez wielu podstawowych zawodników zremisowali z Odrą Opole 1:1. Bramkę dla Śląska strzelił Wróblewski.

Skład Śląska: Ogrodowski – Cegliński, Samołyk, Pawlik, Wróblewski, Zabrzeski, Cesarz, Żur, Gajewski, Gerstenstein, Maliszewski (41 Szarek).

Trampkarze AP Śląsk (I WLT, trener Dziakowicz) pokonali Iskrę Kochlice 5:0. Dwie bramki strzelił Świerczek, a po jednej Wąsala, Moskaluk i Wlazło.

Skład Śląska: Kozioł - Kaszub, Korzeniowski, Borowy, Datko - Kleczewski, Wąsala, Markowski - Wlazło, Hachuła, Świerczek oraz Moskaluk, Faliński, Wyszyński

Trampkarze WKS Śląsk zremisowali z FC Wrocłąw Academy 1:1, a bramkę dla Śląska strzelił Szałapata.

Skład Śląska: Szumski – Zawistowski, Tomaszewski, Popiołek, Brzeziński, Zapała, Jopek, Pitala, Maciejewski, Lipnicki, Ziobrowski, Niełacny, Bochniarz, Stypułkowski, Piątek, Szałapata, Klimnik.

Trampkarze młodsi AP Śląsk (WLT, trener Frańczak) pokonali Chrobrego Głogów 2:1. Bramki strzelali Fitowski i Czarkowski.

Skład Śląska: Pytlak -  Kołakowski, Gierko, Baszczyk, Gabry s, Fitowski, Czarkowski, Bremer, Siuta, Kedra, Czyzio, Suchodolski, Stój, Potycz, Kadej.

Trampkarze młodsi WKS Śląsk (DLT, trener Kamiński) przegrali z FC Wrocłąw Academy 0:6.

Skład Śląska: Wrzesiński O, Kowalewski, Wołczyk, Juskowiak, Skweres, Instyński, Ostapenko, Waliś, Gieroń, Zientek, Tympalski- Głębocki, Kamiński, Sinior, Wrzesiński K, Mazurek, Galar, Bajorek.