Gwiazda Stali pod lupą eksperta: Krystian Getinger

13.05.2022 (10:00) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Przed każdym ligowym meczem Śląska dziennikarza piszącego o naszym najbliższym rywalu zapraszamy do oceny najważniejszego zawodnika zespołu. Zanim rozpocznie się niedzielne starcie ze Stalą, dziennikarz Nowiny24.pl Miłosz Bieniaszewski mówi nam o wahadłowym mielczan Krystianie Getingerze.

- Powiedziałbym, że to legenda Stali Mielec, chociaż nie osiągnął i pewnie nie osiągnie już tyle, co ci najwięksi w historii klubu, jak Grzegorz Lato, Andrzej Szarmach czy Jan Domarski, bo to inne czasy. Getinger z ekipą z Solskiego związany jest praktycznie od dziecka, gra tutaj od III ligi z krótkimi przerwami na Zagłębie Lubin i Stal Stalowa Wola - mówi nam ekspert.

Jak twierdzi, Getinger to człowiek z ogromnym charakterem. - On za Stal Mielec oddałby serce. Jego postawę widać nawet w tak „głupiej” sytuacji, jak jego tweety po ostatnim meczu w Gdańsku (2:3), który zespół trenera Majewskiego przegrał po wielkich kontrowersjach w doliczonym czasie. Jak on to przeżywa, przeprasza kibiców po udanych meczach, a piłkarz przecież mógłby wcale nie reagować - podkreśla Miłosz Bieniaszewski.

- Getinger zdaje sobie sprawę, że będąc mielczaninem, zawsze jest na pierwszej linii frontu, a w swoich zawsze też najłatwiej się uderza. On chce udowodnić i to udowadnia, a dla mnie to też jest mega postać pod względem tego, jaki zrobił postęp. To jeszcze niedawno był piłkarz drugoligowy, zaś teraz naprawdę bardzo dobrze radzi sobie w ekstraklasie - zaznacza dziennikarz Nowiny24.pl.

Jego zdaniem, Śląsk w niedzielne południe może przekonać się o jakości kapitana mielczan. - Liczby liczbami, ale on po prostu ciągnie grę Stali jako wahadłowy, co nie jest rzeczą oczywistą. Po tym, jak wypadł Mateusz Mak i ciężej ma Maksymilian Sitek, który jest młodzieżowcem, więc z drugiej strony trudno też wymagać liderowania pełną gębą, Krystian bierze akcje ofensywne na siebie i właśnie z tej lewej flanki rywalom Stali grozi największe niebezpieczeństwo - kończy nasz rozmówca z Mielca.

KRYSTIAN GETINGER (STAL MIELEC)

Debiut w ekstraklasie: Wisła Płock - Stal 1:1, 23.08.2020

W tym sezonie: 30 meczów - 2 gole, 6 asyst

W Stali ogółem: 277 meczów - 24 gole, 34 asysty

W ekstraklasie ogółem: 59 meczów - 4 gole, 7 asyst

Aktualna wartość według Transfermarkt: 450 tysięcy euro