Gwiazda Widzewa pod lupą eksperta: Bartłomiej Pawłowski

06.08.2022 (10:00) | Karol Bugajski | skomentuj (0)

Przed każdym ligowym meczem Śląska dziennikarza piszącego o naszym najbliższym rywalu zapraszamy do oceny najważniejszego zawodnika zespołu. Zanim rozpocznie się sobotnie starcie z Widzewem, dziennikarz portalu WidzewToMy Kamil Pycio mówi nam o zawodniku beniaminka Bartłomieju Pawłowskim.

- Runda wiosenna minionego sezonu, ta pierwsza po transferze ze Śląska, była dla niego mocno nierówna. Miał dwa urazy, które na kilka kolejek wykluczały go z gry, ale były też takie mecze, w których gra tego zawodnika, mówiąc wprost, mocno irytowała. Ewidentnie grał pod siebie, w niektórych występach można było zaryzykować stwierdzenie, że Widzew lepiej wyglądałby bez niego - mówi nam ekspert.

Jego zdaniem, im dłużej Pawłowski był w klubie, tym wszystko w jego wykonaniu wyglądało już coraz lepiej. - W końcówce wiosny znaczył dla ekipy trenera Niedźwiedzia już bardzo dużo, choćby zdobył bramkę w wyjazdowym meczu derbowym (1:0), czy wpisał się na listę strzelców w ostatniej kolejce z Podbeskidziem (2:1), gdy trzeba było przypieczętować awans - podkreśla dziennikarz portalu WidzewToMy.

Teraz nowego-starego zawodnika łodzian spokojnie można określać mianem gwiazdy zespołu. - W ekstraklasie jego umiejętności widać już na sto procent. Mimo, że Pawłowski nie gra na swojej nominalnej pozycji, bo to jednak bardziej skrzydłowy niż napastnik, daje Widzewowi niezwykle dużo. Jest gwiazdą tej drużyny - kończy nasz rozmówca z Łodzi.

BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI (ur. 13.11.1992)

Debiut w ekstraklasie: Jagiellonia - GKS Bełchatów 3:1, 14.08.2010

W tym sezonie: 3 mecze - 3 gole, 0 asyst

W Widzewie ogółem: 30 meczów - 13 goli, 4 asysty

W ekstraklasie ogółem: 186 meczów - 26 goli, 20 asyst

Aktualna wartość według Transfermarkt: 400 tysięcy euro