Pomysł na inwestycyjny biznes - nowość na rynku nieruchomości

18.09.2022 (05:32) | Krzysztof Banasik | skomentuj (0)

W branży nieruchomości na całym świecie pojawił się stosunkowo nowy model biznesowy. Model ten występuje pod kilkoma nazwami, takimi jak: przestrzenie co-workingowe, miejsca pracy na żądanie, biura współdzielone itp.

Ten model przestrzeni nabrał rozpędu z powodu rosnących kosztów nieruchomości. Jest on również bardzo skuteczny dla firm, które nie chcą wiązać się długoterminowymi zobowiązaniami z tytułu najmu, a zamiast tego chcą mieć elastyczną strukturę kosztów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej trendowi biur wspólnych.

Dlaczego wspólne biura są dobrym pomysłem na biznes

Ta metoda jest szczególnie przydatna dla firm rozpoczynających działalność. Większość firm rozpoczynających działalność działa w obszarze zaawansowanych technologii. Oznacza to, że potrzebują biur z takimi udogodnieniami jak wideokonferencje, telefony z obsługą VOIP, linie internetowe itp. Jednak stworzenie tych wszystkich udogodnień od podstaw jest kosztowne dla początkujących firm. Zobacz oferty najmu mieszkań https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/

Infrastruktura przestrzeni co-workingowych

Przestrzenie co-workingowe pozwalają na obniżenie kosztów działalności bez wpływu na jakość infrastruktury. Zazwyczaj takie przestrzenie do pracy wspólnej mają sale konferencyjne i sprzęt do wideokonferencji. Firmy otrzymują gotową infrastrukturę już od pierwszego dnia. Mogą się skupić na głównych zadaniach wykonywanych przez firmę, zamiast zajmować się zadaniami administracyjnymi, które wydłużają czas i zwiększają koszty, ale nie tworzą żadnej wartości dla klienta.

Krótszy czas dojazdu

Pracownicy w dużych miastach są zmęczeni wielogodzinnymi dojazdami do pracy i z powrotem. Jednym ze sposobów wyeliminowania tego problemu jest wprowadzenie wspólnych miejsc pracy. Pracownicy powinni mieć możliwość zalogowania się do najbliższego centrum pracy wspólnej. Czas zaoszczędzony na dojazdach przekłada się na większą produktywność pracowników, którzy mogą dłużej pracować nad zadaniami stanowiącymi wartość dodaną dla organizacji.

Elastyczność

Zwiększanie rozmiaru organizacji staje się problemem logistycznym w tradycyjnych biurach. Na przykład firma może chcieć zwiększyć liczbę pracowników o dziesięć osób. Nie może jednak wynająć dodatkowej przestrzeni dla kolejnych pracowników więc musi wynająć zupełnie nowy lokal biurowy. Ewentualnie musi skurczyć istniejące miejsce pracy i sprawić, że dziesięciu nowych pracowników zmieści się w istniejącym biurze. Dzięki nowym rozwiązaniom przestrzeni do wspólnej pracy, firmy mogą wynająć dokładnie tyle biurek, ile potrzebują i na dokładnie taki okres czasu, jaki jest im potrzebny. Portal z darmowymi ogłoszeniami nieruchomości www.ogloszenia24m.pl