Grali młodzi

21.11.2022 (18:00) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

Kolejne ligowe mecze rozegrali młodzi piłkarze Śląska. Swoje rozgrywki zakończyli juniorzy w ligach wojewódzkich i okręgowych oraz trampkarze w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Wygranie CLJ U-15 przez AP Śląsk było najważniejszym wydarzeniem weekndu. W grze pozostają CLJ U-17 i U-19. Młodsze zespoły grały sparingi.

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ U-19, trener Siemiński) przegrali u siebie w meczu z Polonią Warszawa 0:2. Będący w strefie spadkowej Śląsk bardzo poważnie podchodzi do walki o utrzymanie, w zespole wystąpił nawet Karol Borys oraz występujący zazwyczaj w II ligowych rezerwach Miłosz Kurowski i Jakub Jezierski... Śląsk rozegrał niezłą pierwszą połowę, ale bramki nie padły. Tuż po przerwie Mielcarz obronił sytuację sam na sam. Przez niemal całą drugą połowę dobrze grający Śląsk miał sporą przewagę. Ozdobą meczu mógł być gol Borysa po niesamowitym dryblingu w polu karnym ale jego strzał obronił bramkarz. Okazje mieli tez Kurowski, Kaliszczak, Gerstenstein. Niestety w 77. minucie Grzelczak zdecydował się na uderzenie spoza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Śląsk atakował dążąc do zmiany rezultatu ale w doliczonym czasie gry kontra Polonii zakończyła się celnym strzałem Urbańskiego.

Skład Śląska: Mielcarz – Posacki, Zawadzki, Szczyrek (46' Rozum) – Gerstenstein, Maszkowski (70' Sharabura), Jezierski, Borys, Wołczek (61' Wojtczak), M. Kurowski (88' J. Zender), Matuszewski (46' Kaliszczak)

Juniorzy starsi WKS Śląsk (WLJS, trener Maligranda) przegrali z FC Wrocław Academy 2:5. Śląsk prowadził 1:0 po golu Kozika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał były junior AP Śląsk Burda. W II połowie rywal w ciągu 10 minut strzelił trzy gole, a kolejnego dołożył w 80. minucie. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Kozik.

Skład Śląska: Dec – Głąb (70' Siemiochin), Chajdziony, M. Szczepański, Golińczak, J. Sobczak, Perz, Kozik, Mostowik (70' Wdowski), Grzesiak, B. Suski

Śląsk kończy rok na ósmym miejscu.

Juniorzy starsi WKS Śląsk (OLJS, trener Zawadzki) rozgromili Unię Wrocław 10:2. Pięć bramek zdobył Gajewski, dwie D. Sobczak, a po jednej Gajek, Stanek, i H. Sokołowski.

Skład Śląska: Tomaszewski – Cholidys- Gidynia, Zawada, Gajewski, Gajek, Stanek, Sokołowski, Sobczak, Hutsaliuk, Józefiak, Lędźwa oraz Kowalów, Krakowiak, Misiewicz, Podporski, Włodarczyk.

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Schmidt) przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Do przerwy prowadzili gospodarze po strzale Górkiewicza, wyrównał w 50. minucie Kobelczuk. Decydującą bramkę zdobył w 72. minucie Klimek.

Skład Śląska: Śliczniak – Cyrek, Fałowski, Krukowski, Wróblewski (75' Kur) – Pawlik, Skrzypczyński (65' Skrzypczyński), Kosiba, K. Kurowski, Kobelczuk (62' Maliszewski), O. Gerstenstein (62' Cesarz).

Juniorzy młodsi AP Śląsk (WLJM, trener Wilusz) przegrali w Wałbrzychu z Górnikiem 1:4. Jedyną bramkę zdobył Nikodem Juchnik – Juchnicki. W końcówce meczu czerwoną kartkę ujrzał Żur. Śląsk zakończył rundę jesienną na siódmej pozycji.

Skład Śląska: Andrzejewsi (46' Jazowski) – Adamkiewicz, Szarek, Zabrzeski (46' Juchnik-Juchnicki), Samołyk, Falkowski, Kur (65' Duczmal), Wypart (46' Basiński), D.Zender (65' Sztylka), Cesarz, Kruchlak (46' Żur)

Pozycję wyżej zakończyli rundę jesienną juniorzy młodsi WKS Śląsk (WLJM, trener Król) , którzy pokonali Karkonosze Jelenia Góra 5:3 (4:1). Ostatnie mecze WKS to prawdziwe festiwale bramkowe - w trzech spotkaniach padło aż 26 goli. W tym ostatnim dwie bramki dla Śląska zdobył najlepszy strzelec drużyny Piotr Gawłowicz, a po jednej Wiktor Słowiński, Konrad Wajncetel i Szymon Wieczorek.

Skład Śląska: Poznański – Bogdanik, Brzeziński (60' K. Sokołowski). Czaja (60' A. Szczepański), Jusza Neumann (74' Pitala), Gawłowicz, Słowiński, Wajncetel, Wieczorek (74' Lipnicki), Ziemba.

Zakończyła się piękna seria trampkarzy AP Śląsk (CLJ U-15, trener Dziakowicz), którzy po 10 meczach bez porażki i 9 wygranych z rzędu ulegli w ubiegłym tygodniu na wyjeździe Zagłębiu Lubin 0:1.

Skład Śląska: Charuży (41' Pytlak) – Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Wlazło (65' Wyszyński)– Gajewski, Kleczewski, Wąsala – Pakosz (55' Rostek), Siniawski, Szywała.

W kolejnym meczu Śląsk wrócił na właściwe tory. W ostaniej kolejce rundy jesiennej zmierzył się z Górnikiem Zabrze i dzięki wygranej 3:0 Śląsk zdobył mistrzostwo jesiennej edycji Centralnej Ligi Juniorów gr. C. W meczu z Górnikiem Śląsk wygrał zasłużenie. W pierwszej połowie mimo kilku okazji bramki nie padły. Wreszcie w 48. minucie po akcji prawym skrzydłem Wyszyńskiego Wąsala uderzeniem z pierwszej piłki uzyskał prowadzenie. Na 2:0 powyższył w 66. minucie Kaszub wykorzystując centrę z rzutu rożnego świetnie dzielącego piłki w tym meczu Kleczewskiego. Śląsk miał spora przewagę, kolejne okazje mieli Gajewski, Siniawski, Korzeniowski, Wąsala, Szczygieł, Szywała. W 70 minucie po akcji Gajewskiego zawodnik gości zagrał piłkę ręką a karnego pewnie wykorzystał Siniawski.

Skład Śląska: Charuży - Wyszyński, Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Wąsala, Gajewski, Kleczewski, Szczygieł, Siniawski, Szywała oraz Hachuła, Borowy, Krzysztoń, Rostek, Pakosz, Świerczek

Trampkarze AP Sląsk (trener Frańczak) rozegrali w weekend trzy ciekawe sparingi. W sobotę zremisowal ze Ślęzą Wrocław 2:2. Bramki dla Śląska zdobyli Mańkowski i Pawelec, dla Ślęzy obie Berezowski-Bartoń.

Skład Śląska: Dudziak (Księżak) - Potycz, Kanak, Kadej, Suchodolski, Błaszczyk, Mańkowski, Gierko, Różycki, Pawelec, Kędra, Pawłowicz, Gawin, Zawadzki, Oprzalski, Siuta.

W kolejnym dniu Śląsk wziął udział w ciekawym trójmeczu, gdzie przeciwnikami byli Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze. W konfrontacji z rówieśnikami z zespołów z ekstraklasy Śląsk spisał się bardzo dobrze, wygrywając oba spotkania.

W meczu z Górnikiem wrocławianie mieli sporą przewagę jednak pierwsza bramkę zdobył Górnik wykorzystując błąd defensywy Śląska. Dość szybko przyszło wyrównanie - po stałym fragmencie gry celnie z dziesięciu metrów strzelił Fitowski. Parę minut później Kucharski dał Śląskowi prowadzenie. Wynik meczu ustalił w II połowie Litwin.

Bardziej wyrównany był mecz z Pogonią. Obie drużyny pokazały ciekawą piłkę. Prowadzenie dla Śląska krótko przed przerwą uzyskał Gabryś. Pogoń wyrównała w drugiej połowie, ale pod koniec meczu po ciekawej akcji wynik meczu ustalił Szywała.

Kadra Śląska: Pytlak – Czarkowski, Litwin, Matuszewski, Moskaluk, Czyzio, Szura, Kucharski, Szywała, Gabryś, Bremer, Stój, Różycki, Siuta.

W ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzika U-12 odbył się trójmecz pomiędzy AP Śląsk (trener Chowański) a Olympic Junior Wrocław i Chrobrym Głogów. Śląsk wystawił bardzo młody skład. Generalnie turniej był dla rocznika 2011 i młodszych, w naszej drużynie był jeden zawodnik z rocznika 2011, siedmiu z 2012 i aż sześciu z 2013. W pierwszym meczu Śląsk zmierzył się z Olympic Junior Wrocław. Po dobrej pierwszej połowie bez goli po przerwie dominowali rywale. Z pewnością dały o sobie znać trudne warunki atmosferyczne (nad ranem temperatura była ujemna), przewaga fizyczna rywala a także szybko strzelona bramka. W kolejnym meczu Śląsk mimo znaczącej w tej kategorii różnicy wieku dał pokaz bardzo ładnej piłki i wygrał 6:3. Co ciekawe wszystkie bramki zdobyli zawodnicy z rocznika 2013. Autorem czterech był Jakub Torzewski, a po jednym trafieniu dorzucili Filip Korzeniowski i Franciszek Trojanowski.

Skład Śląska: Mateusz Bielski (2012) - Jakub Torzewski (2013 ), Franciszek Trojanowski (2013), Karol Hoffman (2013), Sebastian Pluciński (2013), Filip Korzeniowski (2013), Piotr Wyraz (2013), Kacper Świątkowski (2012), Leonard Stachowiak (2012), Bruno Szczeciński (2012), Jan Bochyński (2012), Piotr Antosz (2012), Wiktor Sibiński (2012), Radosław Wójciak (2011).

Zespół AP Śląsk U-11 (trener Blecharz) wygrał turniej Athletic Cup w Nowej Rudzie. Śląsk grał rocznikiem rok młodszym. W fazie eliminacyjnej Śląsk zremisował z FA Legnica 0:0 oraz pokonał, Athletic Wrocław 5:0, Piasta Nowa Ruda 3:0 oraz MNT Sport Solutions 3:0. W fazie finałowiej w pierwszym meczu Śląsk doznał porażki z Lechią Dzierżoniów 0:1, ale kolejne mecze już wygrywał. Pokonani zostali ŁAS Zgorzelec 8:0, Zagłebie Lubin 6:1 i FA Legnica 1:0. Podsumowując, w ośmiu meczach Śląsk wygrał sześć razy, raz zremisował i raz przegrał. Bramki 26:2.

MVP turnieju został wybrany zawodnik Śląska Wojciech Grabuś.