FUTSAL: Tuzin goli w Pyskowicach

22.11.2022 (12:00) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

W czwartej kolejce II ligi futsalu WKS Śląsk Futsal Wrocław pokonał w Pyskowicach drużynę Młodość Rudno 7:5.

Rywal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym, jednak w niedzielny wieczór mocno postawił się naszym graczom.

W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a Śląsk za każdym razem wyrównywał. Najpierw Jajko wykorzystał podanie Lytvynenki, a następnie ten sam zawodnik wykończył akcje Lytvynenki z Gorczycą. Wrocławianie Bardzo dobrze weszli w drugiej połowie. W ciągu trzech minut strzelili trzy gole. Najpierw Jajko odwdzięczył się za asystę i po jego podaniu bramkę strzałem z dystansu zdobył Lytvynenko. Przy kolejnych dwóch bramkach miał udział Petro Maslynkov. Najpierw dograł piłkę Tarankowi, który podwyższył na 4:2, a następnie po jego odbiorze do siatki trafił Gorczyca. Niestety Śląsk nie poszedł za ciosem i w 29. minucie było 4:3. Pięć minut później w zamieszaniu pod bramką Jajko strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu oraz siódmą w tym sezonie. W ostatnich pięciu minutach na dwie bramki gospodarzy Śląsk odpowiedział golem Taranka po efektownym woleju (asysta Bondarenki).

Po czterech kolejkach Śląsk zajmuje drugie miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami podobnie jak liderujący Futsal Team Brzeg.

Skład Śląska: Dudek – Bondarenko, Jajko, Kozak, Lytvynenko oraz Maslynkov, Taranek, Gorczyca, Kur, Shutyak, Sasiela.