PNK: Pewny pucharowy awans (RELACJA)

26.11.2022 (14:50) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

Piłkarki Śląska Wrocław pokonały Skrę Częstochowa 3:0 (1:0) i awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet. Gole tego dnia zdobywały: Klaudia Adamek, Natalia Kulig i Joanna Wróblewska.

Ogromne nadzieje pokładają kibice Śląska w pucharowych rozgrywkach. Męska drużyna Śląska poznała już rywala w 1/4 finału, dzisiaj kibice oczekiwali, że do kolejnej rundy awansuje również zespół kobiet. Na drodze Śląska stanęła Skra Częstochowa, która swoje mecze rozgrywa w 1 lidze, czyli ligę niżej niż Green Gang.

Szybko Śląsk pokazał dominację. W 10. minucie do siatki trafiła Klaudia Adamek, po dobrym podaniu Lewickiej i tym samym Śląsk dał znać: ,,Ja tutaj jestem faworytem i to udowadniam". Wrocławianki dominowały, miały optyczną przewagę, jednak do przerwy nie zdobyły więcej bramek. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 70. minuty, ale było warto! Natalia Kulig zdecydowała się na strzał z ponad 30 metrów i to była bardzo dobra decyzja. Strzał ,,Nati" wylądował w siatce i Śląsk był coraz bliżej awansu. W 90. minucie dominację WKS-u potwierdziła Joanna Wróblewska, która postawiła ,,kropkę nad i" i pucharowy mecz Śląska zakończył się wygraną 3:0.

Był to ostatni mecz Śląska w tym roku, następne spotkanie Wojskowych dopiero w lutym. Przeciwnikiem WKS-u będzie zespół Górnika Łęczna.

Skra Częstochowa - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)

Adamek 10', Kulig 70', Wróblewska 90'

Śląsk Wrocław: Bocian - Maskiewicz (Krzzyżanowska 87'), Węcławek, Krysman, Lewicka (Przybylak 82'), Sitarz (Ostrowska 87), J.Ostrowska, Kulig, Marcelina Buś, Białoszewska, Adamek (Szkwarek 82')