Grali młodzi

29.11.2022 (13:00) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

Przedstawiamy raport z występów młodzieżowych drużyn Śląska. Ligowe mecze rozgrywają jeszcze tylko drużyny AP Śląsk w Centralnych Ligach Juniorów U-19 i U-17, młodsze drużyny grały sparingi.

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ U-19, trener Siemiński) pokonali u siebie Lechię Gdańsk 2:0. Śląsk wystąpił bez kilku swoich kluczowych kontuzjowanych zawodników (Borys, Wołczek, Matuszewski, Gerstenstein), ale zagrał nieźle. Przez większość meczu miał przewagę. Wciąż sporym problemem jest brak klasycznego snajpera. Obie bramki padły po strzałach z pola karnego. Prowadzenie ładnym strzałem uzyskał w 21. minucie Rozum, wynik meczu ustalił w 83. minucie Zawadzki.

Skład Śląska: Mielcarz – Zawadzki, Posacki, Wojtczak (63' J. Zender) – Maszkowski (72' M. Solarz), Jezierski (86' Poliński), Gryglak, Rozum, M. Kurowski (70' Sharabura), Kaliszczak, K. Kurowski (86' J. Solarz)

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Schmidt) także zmierzyli się z Lechią Gdańsk, jednak tym razem w roli gości. Była to pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Na inaugurację sezonu Śląsk rozgromił Lechię 9:1, tym razem nie było już tak łatwo. Gospodarze uzyskali prowadzenie tuż po przerwie, ale parę minut później wyrównał powracający po kontuzji lider strzelców ligi Benedyktowicz (16. gol w sezonie). Wynik meczu na 2:1 dla Śląska ustalił w doliczonym czasie gry Juchnik-Juchnicki.

Skład Śląska: Śliczniak – Wróblewski, Cyrek (70' Juchnik-Juchnicki), Fałowski, Skrzypczyński, Pawlik (55' D. Zender), Kosiba, Cesarz (60' Skóra), Gerstenstein (46' Kobelczuk), Maliszewski (70 Zabrzeski), Benedyktowicz

Trampkarze AP Śląsk (trener Frańczak) przegrali w sparingu z Olympic Junior Wrocław 0:1.

Skład Śląska: Księżak, Dudziak – Kołakowski, Kadej, Bremer, Stój, Kędra, Różycki, Gierko, Zawadzki, Suchodolski, Czarkowski, Gawin Potycz, Szura, Gabryś, Mańkowski.

Młodzicy AP Śląsk (trener Borgman) rozegrali w Gorzowie Wielkopolskim trójmecz remisując z Legią 1:1 (bramka Testowany po asyście Lisowskiego) i wygrywając Pogonią Szczecin (1:0 (gol Skrzypczyński, asysta Wowczak).

Skład Śląska: Sawicki, Słodkowski – Pawelec, Kośmider, Rymut, Mazan, Lisowski, Wowczak, Skrzypczyński, Malik, Szuba, Zarówny, Barcikowski, Dębowski, Kulas, Stojek, Pawłowicz i Testowany.

W niedzielę drużyna w ramach współpracy z WKS Śląsk Futsal Wrocław wzięła udział w eliminacjach do turnieju Finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-13 i wywalczyła awans do finału Mistrzostw Polski. O tym wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Młodzicy AP Śląsk (trener Pawlak) rozegrali dwa ciekawe trójmecze. W sobotę w Grodzisku Wielkopolskim Śląsk pokonał Salos Szczecin 4:0 (bramki Szymitko, Kovalenko, Karnaś Waloch oraz Wartę Poznań 3:1 (Luchowski 2 oraz Skorupa).

Kadra Śląska: Sahara, Chmielewski, Czternastek, Karnaś, Kiałka, Kovalenko, Kroczak, Luchowski, Skorupa, Schroeder, Szymitko, Wójciak, Waloch, Rudek.

W niedziele we Wrocławiu Śląsk pokonał Falubaz Zielona Góra 4:3 (Schroeder 2, Rudek i Wojnarski po 1) oraz Olympic Junior Wrocław 7:1 (Luchowski 3, Waloch 2 oraz Skorupa i Wojnarski)

Kadra Śląska: Chmielewski, Karnaś, Kovalenko , Kroczak, Luchowski, Schroeder, Skorupa, Szymitko, Waloch, Struk, Rudek, Wojnarski.