Grali młodzi

31.01.2023 (12:00) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

W miniony weekend odbyło się sporo meczów młodych graczy Śląska. Poniżej raport.

Juniorzy starsi AP Śląsk (trener Góra) zmierzyli się z seniorami IV-ligowego Moto Jelcza Oława. W szeregach rywala wystąpił m. in. znany z występów w ekstraklasie w Śląsku Janusz Gancarczyk. Doświadczenie nie pomogło, to Śląsk był zdecydowanie lepszą drużyną wygrywając aż 9:1. Śląsk już w pierwszych pięciu minutach strzelił dwa gole. Najpierw Bednarczyk popisał się strzałem z blisko 20 metrów, a następnie ten sam zawodnik wykończył główką podanie Sikory. Parę minut później J. Gancarczyk został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał były gracz juniorów i rezerw Śląska Paweł Kohut. Kolejne bramki zdobywał już tylko Śląsk. Do przerwy dwukrotnie trafił Sikora, a po jednej bramce zdobyli Sharabura, Lipński i Kosiba. W drugiej połowie gole dołożyli Sharabura, Benedyktowicz i Wojtczak (świetny strzał z rzutu wolnego). Cieszy dobra postawa juniorów w konfrontacji z dorosłym rywalem. Jeszcze większą satysfakcję sprawia dobra organizacja gry oraz przede wszystkim skuteczność, która była sporym problemem jesienią.

Za tydzień Śląsk zmierzy się ponownie z seniorami, tym razem rywalem będzie Pogoń Oleśnica.

Skład Śląska: Śliczniak – Lipiński, Rozum Posacki, Krawczuk – Maszkowski, Kosiba, Sharabura - Sikora, Bednarczyk, Kaliszczak oraz K. Kurowski, Wojtczak, Benedyktowicz, Wołczek, Poliński, Goszczyński, M. Solarz, Marszałek

Juniorzy młodsi AP Śląsk (trener Schmidt) urządzili sobie niezłe strzelanie gromiąc rówieśników z Salosa Szczecin 13:1. Mecz rozgrywano w czterech kwartach po 30 minut. Wciąż trwają poszukiwania trenera do drugiej drużyny juniorów młodszych, więc w meczu zagrali zawodnicy obu drużyn. Śląsk wygrał w imponujących rozmiarach, a bramki zdobywali Maścianica 3, Maliszewski i Zender po 2 oraz Kobelczuk, Skrzypczyński, Markowski, Gerstenstein, Zabrzeski, Wróblewski.

Skład Śląska I i II kwarta: Charuży – Sosulski, Cyrek, Fałowski, Wróblewski – P. Skrzypczyński, Pawlik, Cesarz – Kobelczuk, D. Zender, Graczyk

III kwarta: Charuży (Andrzejewski) – Zabrzeski, Krukowski, Szarek, Maliszewski – Kur, Samołyk, Markowski - Kruchlak, Maścianica, O. Gerstenstein

IV Kwarta: Andrzejewski - Falkowski, Juchnik-Juchnicki, Masternak – Zabrzeski (Maliszewski), Krukowski, Kur, Markowski – Sztylka, Maścianica, O . Gerstenstein.

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (trener Król) pokonali Parasol Wrocław 1:0 po bramce zawodnika testowanego.

Skład Śląska: Testowany 1 – Sołtowski, Jusza, Wajncetel, Brzeziński – Testowany 2, Testowany 3, Bogdanik – Gawłowicz, Czaja, Testowany 4 oraz Ziemba, Styś, Kinsner, Szwesta, Neumann.

Pewne zwycięstwo odnieśli również trampkarze AP Śląsk (trener Dziakowicz), którzy pokonali Slavię Praga 4:0. Prowadzenie dla Śląska uzyskał w 41. minucie Ciućka po podaniu Gajewskiego. Była to pierwsza bramka w Śląsku zawodnika sprowadzonego z ŻAPN Żywiec. Na 2:0 podwyższył zawodnik testowany. W 60. minucie bramkarz Śląska Tomasz Pytlak obronił rzut karny. Kolejne dwie bramki zdobył Rostek, a asysty zaliczyli zawodnik testowany oraz Świerczek. Warto dodać, że Śląsk wystąpił bez czterech podstawowych zawodników powołanych do reprezentacji Polski U-15.

Skład Śląska: Pytlak – Wlazło, Borowy, Fitowski, Wyszyński – Wąsala, Ciućka, Gajewski – Szczygieł, Rostek, Pakosz oraz zawodnik testowany, Świerczek, Krzysztoń, Hachuła, Nowak.

Trampkarze AP Śląsk (trener Frańczak) rozegrali dwa sparingi. W pierwszym przegrali z Odrą Opole 0:1, w kolejnym pokonali Slavię Praga 8:1. Cztery gole strzelił Kucharski, dwie Szura, a po jednym Kołakowski i Szywała.

Skład z meczu z Odrą: Dudziak, Klint, Potycz, Różycki, Kadej, Suchodolski, Malik, Mańkowski, Kędra, Pawłowicz, Siuta, Zawadzki, Kanak, Oprzalski, Stój

Skład z meczu ze Slavią: Księżak, Dudziak – Czyzio, Moskaluk, Czarkowski, Kucharski, Kleczewski, Kołakowski, Bremer, Matuszewski, Szywała, Gabryś, Litwin, Szura, Błaszczyk.

Intensywny weekend mieli młodzicy AP Śląsk (trener Borgman). Rozegrali trzy mecze zaliczając wygraną, przegraną i remis.

W piątek rozgromili Stal Niewiadów 10:2. Śląsk imponował skutecznością. Po dwa gole strzelili Lisowski i zawodnik testowany, a po jednym Wojtasik, Szuba, Mazan, Suszycki, Podlejski i zawodnik rywala po strzale samobójczym.

Skład Śląska: Łupicki – Soliński, Wojtasik, Lisowski, Mazan, J. Skrzypczyński, Barcikowski, Ciepliński, Szuba oraz Mazan, Podlejski, Kośmider, Strzelecki, Kożuchowski, Suszycki i testowany.

W sobotę Śląsk uległ wysoko Salosowi Szczecin 1:6. Gola strzelił Suszycki. Grano nietypowo na duże bramki, w 11 osobowych składach, a w barwach Śląska zagrało kilku graczy z rocznika 2011.

Skład Śląska: Testowany – Waloch, Podlejski, Stojek, Koziej, Pruś, Kulas, Dębowski, Bazylewicz, Luchowski, Suszycki oraz Soliński, Czternastek, testowany, Kożuchowski, Kiałka, Strzelecki.

Na koniec weekendu Śląsk zremisował w Warszawie z Legią 2:2. Śląsk przegrywał w dziesiątej minucie 0:2, ale doprowadził do remisu. Gole strzelili Pawłowicz i zawodnik testowany.

Skład Śląska: Słodkowski - Pawelec, Malik, testowany 1, Dębowski – Ciepliński, Mazan, Kulas - testowany 2, Barcikowski, Pawłowicz oraz Smenda, Bazylewicz, Rymut, Szuba, Koziej, Wojtasik.

Młodzicy Śląska (trener Pawlak) przegrali w Warszawie z Legią 0:4.