Raport Młodzieżowców: Uraz Bejgera

21.03.2023 (19:00) | Marcin Sapuń | skomentuj (0)

W sobotnie popołudnie Śląsk Wrocław zremisował 1:1 ze Stalą Mielec. Na boisku w zielonej koszulce zobaczyliśmy tylko jednego młodzieżowca, który przez uraz musiał opuścić boisko już po pierwszej połowie. Zapraszamy na cotygodniowy Raport Młodzieżowców.

Tylko Łukasz Bejger wystąpił jako młodzieżowiec w sobotnim meczu Śląsk - Stal. Trener Adam Majewski nie zdecydował się wprowadzić na murawę ani jednego piłkarza urodzonego w 2001 roku lub później. 21-latek zagrał niestety tylko 45 minut, bowiem nabawił się urazu, a w przerwie zastąpił go powracający po kontuzji Patryk Janasik. Spoglądając na statystyki, od razu w oczy rzuca się bardzo niski procent wygranych pojedynków (11%).

MŁODZIEŻOWCY - PRZEPISY 2022/2023

Od rozpoczęcia sezonu 2022/2023 zmienił się przepis dotyczący młodzieżowca ekstraklasie. Kluby muszą wypełnić limit 3000 minut zawodników urodzonych w 2001 roku oraz młodszych. Drużyny nie są jednak do tego zmuszone – opcją pozostaje zapłacenie kary finansowej:

• od 3000 minut: brak kary
  • 2500 – 2999 minut: kara 0,5 mln złotych
  • 2000 – 2499 minut: kara 1 mln złotych
  • 1000 – 1999 minut: kara 2 mln złotych
  • 0 – 999 minut: kara 3 mln złotych