Grali młodzi

21.03.2023 (15:05) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

Niemal wszystkie młodzieżowe drużyny Śląska rozpoczęły ligowe zmagania. Prezentujemy kolejny raport z ich występów.

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ U-19, trener Góra) przegrali u siebie z Koroną Kielce. Tym razem wrocławianie zagrali nieco słabiej i zasłużenie przegrali choć przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o punkty. Prowadzenie dla gości uzyskał w 20. minucie Pokora. W pierwszej połowie kielczanie jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce Śląska, ale bardzo dobrze spisał się Głogowski. Na początku drugiej połowy w wyniku nieporozumienia między obrońcą a bramkarzem Korony piłkę przejął Wołczek i skierował ją do pustej bramki. Niestety parę minut później Czapielik ponownie dał prowadzenie gościom. W 75. minucie ponownie dał o sobie znać Aleksander Wołczek i efektopwnym strzałem zza pola karnego tuż przy słupku wyrównał wynik meczu. Niestety dwie minuty później do siatki trafił Pilarz.

Skład Śląska: Głogowski – Krawczuk, Posacki (46' Krukowski), Zawadzki, Poliński (75' J. Solarz) - Maszkowski, Wołczek, M. Solarz (60' Kosiba), Kaliszczak (46' Benedyktowicz), , Sharabura, M. Kurowski (60' Sikora)

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Schmidt) byli blisko wygrania meczu z Lechem Poznań. Od 50. minuty prowadzili po strzale Kobelczuka, jednak rywal wyrównał tuż przed końcem meczu.

Skład Śląska: Charuży – Juchnik-Juchnicki, Cyrek, Fałowski, Wróblewski, Pawlik, Zabrzeski (75' Adamkiewicz), Zender (Samołyk), Markowski (65' Kur), Pawlik, Kobelczuk (75' Kruchlak), Skóra (46' Sosulski)

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (WLJM, trener Król) pokonali Zagłębie Lubin 3:1. Prowadzenie dla Śląska uzyskał w 21. minucie Bogdanik, wyrównał tuż przed przerwą Ratajczak. W 55. minucie Śląsk ponownie prowadził, a bramkę zdobył Czaja. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko A. Szczepański.

Skład Śląska: Zdziebełko – Bogdanik, Czaja (60' Ziemba), Gawłowicz, Jusza, Słowiński, K. Sokołowski (Styś), Sołtowski, Surowiecki (Neumann), Wajncetel, Wieczorek (88' A. Szczepański).

Trampkarze AP Śląsk (CLJ U-15, trener Dziakowicz) bez trzech podstawowych zawodników zremisowali w Zielonej Górze z Lechią 2:2. Śląsk prowadził w 20. minucie już 2:0 a obie bramki zdobył Szczygieł, lecz niestety gospodarze doprowadzili do remisu.

Skład Śląska: Pytlak – Wyszyński, Kaszub, Fitowski, Borowy – Ciućka, Kleczewski, Gajewski – Szczygieł, Rostek, Szywała oraz Jazowski, Hachuła, Moskaluk, Wąsala, Wlazło, Kucharski

Trampkarze AP Śląsk (WLT, trener Franczak) pokonali w derbach Wrocławia Ślęzę 4:2 (3:1). Śląsk bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 2:0 po strzałach Gabrysia i Szury. W 34. minucie Bednarski przelobował Klinta i zdobył kontaktową bramkę dla Ślęzy. Chwilę później na 3:1 podwyższył Litwin. W drugiej połowie obie drużyny strzeliły jeszcze po golu, dla Śląska zrobił to Różycki a dla Ślęzy Bielak.

Skład Śląska: Klint (Nowak) – Kołakowski, Czyzio, Litwin, Moskaluk, Różycki, Mańkowski, Matuszewski – Szura, Kucharski, Gabryś oraz Czarkowski, Siuta, Pawłowicz, Stój.

Trampkarze WKS Śląsk (WLT trener Kamiński) jako beniaminek przegrali z Jeleniej Górze z Karkonoszami 0:3.

Skład Śląska: Podporski – Bojaś, Gromada, Instyński, Kowalewski, Matkowski, Mech, Ostapenko, Sempik, Tympalski, Zeń oraz Gieroń, Głebocki, Grzywaczewski, Kamiński, Kandybowicz, Kołodziejski.

Młodzicy AP Śląsk (I WLM, trener Borgman) pokonali Chrobrego Głogów 1:0 a gola strzelił Barcikowski.

Skład Śląska: Słoddkowski, Wojtasik, Pawelec, Malik, Kulas, Barcikowski, Pawłowicz, Dębowski, Zarówny oraz Ciepliński, Rymut, Szuba

Młodzicy AP Śląsk (II WLM, trener Borgman) rozgromili Pogoń Oleśnicę 9:1. Po trzy gole strzelili Szuba i Barcikowski, a po jednym Pruś, Lisowski, Podlejski.

Skład Śląska: Łupicki, Bazyklewicz, Koziej, Pruś, Soliński, Stojek, Lisowski, Szuba, Strzelecki oraz Barcikowski, Podlejski, Sawicki.

Młodzicy AP Śląsk U-12 (trener Pawlak) wzięli udział w turnieju Elite Cup. W poprzednich tygodniach Śląsk wygrywał te zawody w kategorii U-15 i U-14, a w U-13 zajął II miejsce. W każdym turnieju zawodnicy Śląska zdobywali statuetki MVP. Podobnie było tym razem, Śląsk wygrał zawody, a Radosław Wójciak wywalczył MVP.