Grali młodzi

24.05.2023 (21:15) | Krzysztof Rakowicz | skomentuj (0)

Przedstawiamy raport z występów młodzieży Śląska. Cenne zwycięstwa odniosły drużyny CLJ U19 i U15. Wracają szanse na utrzymanie się w lidze juniorów starszych oraz rosną szanse medalowe trampkarzy. Wygrali też juniorzy młodsi w CLJ U17. Odbyło się sporo pojedynków w ramach derbów Wrocławia.

Juniorzy starsi

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ U19, trener Góra) pokonali w Lubinie Zagłębie 2:0. Wrocławianie wskoczyli na dobre tory i wygrali trzeci mecz z rzędu nie tracąc bramki. Mało realne szanse na utrzymanie jeszcze trzy tygodnie temu zaczynają nabierać rzeczywistych kształtów. W meczu z Zagłębiem prowadzenie dla WKS-u uzyskał w 41. minucie Łukasz Gerstenstein, a wynik ustalił w 60. minucie Jakub Jezierski.

Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki. Śląsk traci jeden punkt do będącej w bezpiecznej strefie Legii, ale warszawianie mają do rozegrania jeszcze spotkanie w Szczecinie z Pogonią. Trzy punkty tracimy do Cracovii i właśnie z tą drużyną Śląsk zmierzy się w następnej kolejce. Prawdopodobnie będzie to mecz o wszystko.

Skład Śląska: Mielcarz – Rozum, Szczyrek, Zawadzki, Gerstenstein, Wojtczak (77' J. Solarz), Wołczek, Maszkowski, Jezierski (85' Sikora), Bednarczyk (74' Sharabura), Matuszewski

Juniorzy starsi WKS Śląsk (WLJS, trener Maligranda) rozgromili w Ząbkowicach Śląskich tamtejszego Orła 9:1. Mecz był popisem strzeleckim Bartosza Suskiego, który sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Pozostałe gole strzelili Jakub Golińczak, Patryk Mostowik i Bartosz Wdowski.

Skład Śląska: Tymoshenko – Głąb, Hutsaliuk, Włodarczyk (46' H. Sokołowski), Szczepański, Golińczak, Perz, J. Sobczak (46' D. Sobczak), Mostowik (75' Vinchura), Suski, Grzesiak (70' Wdowski)

Juniorzy młodsi

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U17, trener Schmidt) wygrali w Bydgoszczy z Zawiszą 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 12. minucie Igor Kobelczuk. Do końca rozgrywek została jedna kolejka. Śląsk podejmie Zagłębie Sosnowiec. Niezależnie od wyniku wrocławianie zajmą szóste miejsce.

Skład Śląska: Celebański – Wróblewski, Cyrek (46' Cegliński), Fałowski – Maścianice, Pawlik, Skrzypczyński (46' Zabrzeski), Graczyk (46' Siniawski), Kobelczuk (60' Kur), Benedyktowicz

Juniorzy młodsi AP Śląsk (WLJM, trener Matłęga) pokonali w śląskowych derbach WKS Śląsk (WLJM, trener Król) 5:0. Drużyna akademii zagrała w bardzo mocnym składzie. W pierwszej połowie dwa gole strzelił Dawid Graczyk. WKS także miał okazje, ale Andrzejewski obronił strzał Gruszki z rzutu karnego. Po przerwie do siatki również dwukrotnie trafił Igor Kobelczuk. Wynik meczu ustalił w końcówce Mateusz Cyrek.

Skład AP Śląsk: Andrzejewski – Adamkiewicz, Falkowski (46' Fałowski), Szarek, Zabrzeski - Skrzypczyński (46' Wróblewski), Juchnik-Juchnicki (46' Cyrek), Samołyk (46' Kobelczuk) – Pakosz (46' Szczygiel), Graczyk (46' Maścianica), Zender (46' Skóra)

WKS Śląsk: Zdziebełko – Wajncetel, Surowiecki (75' Pitala), Gruszka (80' Styś), Jusza, Kinsner (74' A. Szczepański), Neuman, Sołtowski, Wieczorek (65' Szczygłowski), Bogdanik, Gawłowicz

PODCAST: Do utrzymania jeden krok

Trampkarze

Trampkarze AP Śląsk (CLJ U15, trener Dziakowicz) pokonali wysoko Olympic Junior Wrocław 7:0. Prowadzenie w 15. minucie uzyskał Siniawski po podaniu Rostka. W 26. minucie po akcji Szywały Gajewski strzałem z bliska podwyższył na 2:0. Sześć minut później kolejną bramkę zdobył Siniawski, a asystował Gajewski. Gola na 4:0 strzelił Cegliński strzałem głową po centrze z rzutu rożnego Wąsali. Tuż przed przerwą do siatki trafił sam Wąsala po świetnym podaniu Kleczewskiego. Po przerwie Śląsk grał już spokojniej, ale mimo to dwa razy pokonał bramkarza rywali. Szóstą bramkę zdobył Szywała po podaniu Jachuły i indywidualnej, dynamicznej akcji, a wynik meczu ustalił w końcówce Rostek po asyście Kleczewskiego.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Śląsk prowadzi w tabeli z dwupunktową przewagą i ma duże szanse na awans do półfinału mistrzostw Polski. W najbliższy piątek Śląsk zagra w Lubinie z Zagłębiem.

Skład Śląska: Pytlak – Wlazło, Cegliński (41' Borowy), Kaszub, Korzeniowski (41' Wyszyński)– Gajewski (50' Szczygieł), Wąsala (50' Ciućka), Kleczewski – Rostek, Siniawski (41' Hachuła), Szywała

Trampkarze AP Śląsk (WLT, trener Franczak) pokonali Chrobrego Głogów 2:0. Wynik został ustalony w pierwszej połowie. Prowadzenie w 10. minucie uzyskał Fitowski, a kwadrans później na 2:0 podwyższył Kucharski.

Skład Śląska: Klint – Kołakowski, Czyzio, Litwin, Matuszewski, Fitowski, Gabryś, Moskaluk, Różycki, Szura, Kucharski, Czarkowski, Stój, Zawadzki, Jazowski

Trampkarze WKS Śląsk (WLT, trener Kamiński) po niezwykle dramatycznym meczu zremisowali z FC Wrocław Academy. Do przerwy po prostych błędach Śląsk przegrywał 0:3. Zapowiadało się na kolejną wysoką porażkę - w pierwszym meczu tych drużyn FC wygrało 5:1. Po przerwie na boisko wyszedł jednak odmieniony Śląsk. W 45. minucie gola strzelił Gieroń, a siedem minut później kontaktową bramkę zdobył Gromada. Wynik meczu ustalił z karnego Tympalski. W drugiej połowie przewagę miał Śląsk i mógł nawet pokusić się o pierwsze zwycięstwo w tym roku, ale zabrakło szczęścia.

Skład Śląska: Podporski – Sempik, Wołczyk, Instyński, Gieroń, Gromada, Kamiński, Matkowski, Mech, Ostapenko, Kowalewski, Tympalski, Grzywaczewski, Heinich, Libura, Kołodziejski

Trampkarze młodsi AP Śląsk (DLT C2, trener Franczak) pokoinali Olympic Junior Wrocław 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 50. minucie Adam Stój.

Skład Śląska: Nowak (Dudziak) – Kadej, Potycz, Kanak, Zawadzki, Czarkowski, Suchodolski, Błaszczyk, Bremer, Siuta, Stój, Gawin, Kędra, Mańkowski, Oprzalski

Trampkarze młodsi WKS Śląsk (DLT C2, trener Zawadzki) przegrali z Miedzią Legnica 0:4.

Skład Śląska: Piasecki – Ogórek, Trojan, Mańkowski, Krawiec, Beszter, Pyzhov, Szuba, Tkach, Wituszyński, Zalewski, Dąbrowski, Galar, Krzykawski, Lasota, Pawul, Wilkosz, Zając

Młodzicy

W dolnośląskiej Lidze modzika doszło do derbowego pojedynku pomiędzy dwoma zespołami AP Śląsk. Drużyna U13 (trener Borgman) zremisowała z U12 (trener Pawlak) 4:4. Mecz podobał się ze względu na dobry poziom, tempo gry i zmienność sytuacji. Prowadzenie dla młodszego zespołu uzyskał na początku meczu Skorupa, wyrównał Szuba. Zespół U12 znowu wyszedł na prowadzenie, a gole strzelił Rudek. Wyrównał Rymut. W drugiej połowie dwa gole strzelił Szuba, kompletując tym samym hat-tricka. Bramka na 4:2 padła na cztery minuty przed końcem. Wydawało się, że jest już po meczu, tymczasem zespół U12 w ciągu dwóch minut zdobył dwie bramki po strzałach Skorupy i Chmielewskiego i podział punktów stał się faktem.

Skład Śląska: U13: Łupicki – Pruś, Podlejski, Strzelecki, Dębowski, Lisowski, Suszycki, Szuba, Barcikowski, Rymut, Podhajecki, Kożuchowski

Śląsk U12: Smenda – Czternastek, Karnaś, Waloch, Skrzypczyński, Kroczak, Rudek, Kiałka, Skorupa, Chmielewski, Schroeder, Luchowski

W kolejnym meczu zespół U13 przegrał z liderem Parasolem Wrocław 0:4 (0:3). Trzy gole dla rywala strzelił Fras, a jednego Wójtowicz.

Skład Śląska: Słodkowski – Malik, Mazan, Pawelec, Wojtasik, Kulas, Barcikowski, Szuba, Pawłowicz, Bazylewicz, Ciepliński, Rymut

Młodzicy AP Śląsk III (II WLM, trener Borgman) zremisowali z Orlikiem Ząbkowice Śląskie 2:2 po dwóch golach Strzeleckiego.

Skład Śląska: Sawicki – Skorupa, Strzelecki, Podlejski, Rymut, Pruś, Lisowski, Koziej, Kożuchowski, Kiałka, Kroczak, Podhajecki

Młodzicy młodsi AP Śląsk (DLM D2, trener Blecharz) zmierzyli się w trójmeczu z dwoma czołowymi drużynami rozgrywek FC Wrocław Academy i Parasolem Wrocław. Śląsk w tej lidze gra w większości zawodnikami rok, a nawet dwa lata młodszymi, co w tym wieku jest dość istotną różnicą. Celem jest konfrontacja z rywalem nieco bardziej zaawansowanym fizycznie. W pierwszym meczu Śląsk przegrał z FC Wrocław Academy 0:4. W kolejnym przegrywał z Parasolem 0:2. Dodatkowo na początku meczu kontuzji doznał bramkarz Śląska Mateusz Bielski. Wobec braku rezerwowego fair zachował się trener Parasola „wypożyczając” Śląskowi drugiego bramkarza. Śląsk lepiej wytrzymał trudy spotkania i w myśl tezy Czesława Michniewicza (2:0 to niebezpieczny wynik) w końcówce wyciągnął wynik na 3:2. Dwa gole strzelił Jurasz, a jednego Czerniejewski.

Skład Śląska: Bielski, Kroczak, Karnaś, Chmielewski, Lesiewicz, Klimaszewski, Czerniejewski, Korzeniowski, Świto, Jurasz, plus bramkarz Parasola