Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie polisy AC?

21.05.2023 (08:10) | Krzysztof Banasik | skomentuj (0)

AC, czyli autocasco nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Jednak warto rozważyć zakup tej polisy, aby zadbać o dodatkową ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, czy też uszkodzeń zaparkowanego auta. Dzisiaj poznasz korzyści, jakie daje wykupienie ubezpieczenia AC.

Co to jest Autocasco?

Autocasco (AC) to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, które ma na celu ochronę pojazdu w razie szkód wynikających      z różnych zdarzeń losowych. Autocasco zabezpiecza finansowo właściciela przed kosztami naprawy lub wymiany uszkodzonego samochodu.

AC może obejmować różne rodzaje zdarzeń, takie jak:

  • kolizje i wypadki drogowe,
  • kradzież lub włamanie do pojazdu,
  • uszkodzenia spowodowane przez siły natury (np. grad, powódź, huragan),
  • akty wandalizmu,
  • pozostałe nieprzewidziane zdarzenia, które mogą uszkodzić pojazd (np. pożar, upadek drzewa).

Zakres ochrony oraz wysokość składki ubezpieczenia autocasco zależy od wielu czynników, takich jak wartość i wiek samochodu, marka, model, a także doświadczenie i wiek kierowcy. Przed wyborem ubezpieczenia AC warto dokładnie zapoznać się z ofertą różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać taką polisę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie polisy Autocasco?

Ubezpieczenie Autocasco (AC) oferuje szereg korzyści dla właściciela pojazdu. Oto niektóre z nich:

  • Ochrona finansowa: AC pokrywa koszty naprawy uszkodzonego pojazdu, co pozwala uniknąć dużych wydatków związanych ze zdarzeniami losowymi. Właściciel samochodu nie musi martwić się o pokrycie kosztów wynikających z sytuacji, takich jak wypadek czy kolizja.
  • Szeroki zakres ochrony: Autocasco oferuje wszechstronną ochronę przed różnymi rodzajami szkód. Dzięki temu właściciel samochodu może być pewien, że      jego pojazd jest odpowiednio chroniony.

 

  • Elastyczność: Polisy Autocasco można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, dobierając zakres ochrony, rodzaje sumy ubezpieczenia czy franszyzę. Daje to możliwość stworzenia ubezpieczenia idealnie dopasowanego do danego pojazdu i sytuacji materialnej.
  • Szybsze naprawy: ubezpieczyciele mają podpisane umowy z warsztatami, co przyspiesza proces naprawy pojazdu i gwarantuje wysoką jakość usług.

          

O czym warto pamiętać, wybierając AC?

Przy wyborze ubezpieczenia Autocasco zwróć uwagę na zakres ochrony, wysokość składki, sumę ubezpieczenia oraz franszyzę. Pamiętaj też o możliwości skorzystania z dodatkowych zniżek i promocji.

My polecamy ubezpieczenie AC w LINK4. Aby uzyskać więcej informacji na temat polis samochodowych, a następnie je wykupić, skorzystaj z Kalkulatora składek dostępnego na stronie LINK4.pl. Ponadto możesz bezpośredniego porozmawiać z Konsultantami, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44, lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Wszystkie z wymienionych przypadków dają Ci też możliwość wykupienia interesującego Cię zakresu ochrony.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.