Oldboje: Bez snajperów też można

09.06.2023 (18:10) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Oldboje Śląska Wrocław pokonali w meczu u siebie Nefryt Jordanów 5:0 (3:0).

W meczu z Nefrytem Wojskowi szybko objęli prowadzenie. Radosław Jasiński wypatrzył Piotra Piszcza, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam. Parę minut później po uderzeniu z dystansu Piotra  Żuka piłka przełamała ręce bramkarza gości i wpadła do siatki. Przed przerwą gola strzelił jeszcze Bogdan Draczyński. W drugiej połowie Trójkolorowi mieli sporą przewagę. Podczas zamieszania w polu karnym, czwartą bramkę zdobył Mauricio Dos Santos. Brazylijski zawodnik reprezentujący zielono-biało-czerwone barwy miał szanse na kolejną bramkę, ale futbolówka po efektowym strzale ze szczupaka odbiła się od poprzeczki. W ostatniej minucie meczu Draczyński uderzeniem z dalekiej odległości ustalił wynik meczu na 5:0.
Wrocławianie nadal utrzymują wysoką średnią strzelonych bramek, nawet jeśli w składzie brakuje podstawowych snajperów Macieja Kowalczyka, Tomasza Moskala, Janusza Kudyby oraz kilku innych kluczowych zawodników. Śląsk ma niemal pewne 3. miejsce w lidze, lecz z przebiegu sezonu pozostaje niedosyt.
Skład Śląska: Solarczyk – Jankowski, Mikuś, Nakielski, Działa – Dos Santos, Jasiński, Żuk, Jasiński, Olejnik, Pisz, Draczyński, Przybyła, Górniak, Górka