FUTSAL: Mieszane odczucia

20.11.2023 (21:50) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu intensywny weekend mieli fani futsalu. Zespoły Śląska grały tym razem ze zmiennym szczęściem.

PIERWSZA DRUŻYNA (I LIGA)

W I lidze futsalu Śląsk zremisował w Polkowicach z Górnikiem 3:3. Faworytem byli gospodarze, ale remis oddaje sytuacje na parkiecie, choć można odczuwać pewien niedosyt. Mecz był bardzo wyrównany i dostarczył widzom sporo emocji. Prowadzenie dla Górnika uzyskał w 6. minucie Wojciechowski. Odpowiedź Śląska była imponująca. Trzy minuty później w ciągu niespełna 120 sekund wrocławianie wyszli na prowadzenie. Najpierw Bondarenko sfinalizował podanie Taranka, a następnie Jajko skutecznie uderzył z dystansu. Strzelec drugiego gola krótko potem w ciągu niewiele ponad minuty ujrzał dwie żółte kartki i zakończył grę tego dnia. Mimo osłabienia Śląsk długo utrzymywał prowadzenie, jednak utracił je 21 sekund przed przerwą. Bramkę zdobył Ciupka.

W drugiej połowie przewagę uzyskał Śląsk. W 26. minucie za faul na Kozaku sędzia podyktował karnego dla Śląska. Strzał Lytvynenki obronił bramkarz Duda. W 29. minucie Śląsk ponownie wyszedł na prowadzenie po strzale Hojlika. Obie drużyny dążyły do zmiany wyniku i mecz nabrał rumieńców. Gospodarze wycofali bramkarza i atakowali w przewadze, jednak Śląsk umiejętnie się bronił. Starania Górnika przyniosły efekt w 38. minucie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład Śląska: Charrier – Grochowski, Rojek, Turkowyd, Hojlik, Bondarenko, Taranek, Jajko, Lytvynenko, Shutyak, Kozak, Kur, Kapinos

DRUGA DRUŻYNA (II LIGA)

Rezerwowy zespół Śląska podejmował Orła Jelcz-Laskowice. Po ciekawym meczu goście wygrali 5:4. Orzeł szybko objął dwubramkowe prowadzenie po golach Makaieva i Gutiereza. Śląsk odpowiedział ładną bramką Kozaka, ale chwilę później trafił Chrusciel. Do przerwy Śląsk zdołał wyrównać po trafieniach Moczurada i Łuczaka.

Na początku drugiej połowy bramkę dla Orła ponownie zdobył Gutierez. W 26. minucie strzałem z niemal z zerowego kąta piątego gola dla Orła strzelił Mostipan. Śląsk uparcie dążył do zmiany wyniku, ale udało się strzelić tylko jednego gola, a zrobił to z karnego Kapinos.

Skład Śląska: Dec – Kapinos, Kozak, Kur, Shutyak, Moczurad, Łuczak, Drożyński, Szewczyk, Gorczyca, Rusyn

JUNIORZY STARSI (CLJ U-19)

W 2. kolejce CLJ U-19 Śląsk podobnie jak tydzień temu przegrał 3:10. Tym razem na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska. Bramki dla Śląska zdobyli Yakubov, Krawiec i Sypko. Drużyna jest tworzona od zera i miejmy nadzieję, że za parę tygodni będzie już lepiej. Tym razem, mimo wysokiej porażki, pokrzepiające może być zremisowanie drugiej połowy.

Za tydzień wrocławian czeka bardzo ciężki test. Przeciwnikiem będzie najbardziej utytułowany klub w młodzieżowym futsalu Rekord Bielsko-Biała, który podobnie jak Śląsk zanotował falstart i przegrał swoje dwa pierwsze mecze.

Miejmy nadzieję, że gdy skończą się rozgrywki jesienne na trawie (gra już tylko CLJ U-17) zacieśni się obiecana współpraca pomiędzy Śląsk futsal a AP Śląsk.

Skład Śląska: Poprawski – Lichoń, Yakubov, Kur, Krawiec, O. Wrzesiński, K. Wrzesiński, Sypko, Borowski, Muszkiewicz, Piestrak

TRAMPKARZ MŁODSZY (ELIMINACJE MISTRZOSTW POLSKI U-15)

Zespół U-14 AP Śląsk (trener Borgman) wziął udział w turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W Krapkowicach Śląsk pokonał Dreman Komprachcice 3:1 (bramki: Szuba – 2, Dębowski – 1) oraz Rally Team Opole 15:1 (bramki: Szuba – 8, Dębowski – 3, Wojtasik i Solinski – 2) oraz przegrał z Orłem Jelcz-Laskowice 2:4 (bramki: Cieplinski, Dębowski – 1) i Unią Krapkowice 1:3 (bramka: Dębowski). Wrocławianie awansowali do kolejnej rundy mistrzostw Polski.

Skład Śląska: Sarara – Wojtasik, Dębowski, Koziej, Cieplinski, Soliński, Szuba