Wychowanek Śląska po testach w Koronie. Czy odejdzie z klubu?

29.11.2023 (12:00) | Marcin Sapuń | skomentuj (0)

Dwa tygodnie temu na testy sportowe do Korony Kielce został zaproszony Jakub Jezierski, piłkarz trzecioligowych rezerw Śląska. Jakie są odczucia 19-latka i czy temat przenosin do innej ekstraklasowej drużyny jest wciąż aktualny? 

Po spadku rezerw Śląska do III ligi, z klubu odeszło kilku ważnych zawodników, których ambicje sięgały wyżej niż gra na czwartym poziomie rozgrywkowym. Pomimo tego, do drużyny dołączyli piłkarze m.in. z zespołu U-19 i po rundzie jesiennej podopieczni trenera Hetela są wiceliderem rozgrywek, a w zeszłą niedzielę pokonali 3:1 lidera - Rekord Bielsko-Biała, do którego tracą już tylko cztery punkty.

Jednym z podstawowych graczy drugiej drużyny jest Jakub Jezierski. 19-latek to wychowanek WKS-u (trenuje tu od 7. roku życia), który w Śląsku II Wrocław  zadebiutował w kwietniu 2021 roku, w meczu rezerw przeciwko Chojniczance Chojnice. Środkowy pomocnik stopniowo od dwóch lat nabiera doświadczenia w seniorskiej piłce (na swoim koncie ma już 58 spotkań), a w tegorocznych rozgrywkach zdobył swoją premierową bramkę (przeciwko LZS Starowice). W obecnym sezonie wystąpił w osiemnastu spotkaniach (czternaście razy od pierwszej minuty), w których strzelił pięć goli. 

- Jestem zadowolony z rundy jesiennej. Nabrałem doświadczenia, liczb. Drużyna grała dobrą piłkę, regularnie punktujemy, więc bardzo się z tego cieszę i czekam na to, co będzie wiosną 

- powiedział nam Jakub Jezierski po meczu z Rekordem 

Dobra runda w wykonaniu wychowanka Śląska nie przeszła bez echa, ponieważ została zauważona przez jeden z ekstraklasowych zespołów. Mowa o Koronie Kielce, która w połowie miesiąca zaprosiła 19-latka na czterodniowe testy sportowe. Zakończyły się one 19 listopada, a o ich przebieg zapytaliśmy samego zawodnika:

- Testy przebiegły bardzo pomyślnie. Na razie wróciłem do Wrocławia i zobaczymy, co z tego będzie. Na razie nie mogę nic więcej powiedzieć, ale cały czas sprawa moich ewentualnych przenosin jest otwarta. 

O komentarz poprosiliśmy również dyrektora sportowego Korony, ale klub nie ma w zwyczaju wypowiadać się na temat testów sportowych zawodników i nie zrobił dla nas wyjątku. Natomiast jak udało nam się potwierdzić u rzecznika prasowego Śląska Wrocław, między dwoma ekstraklasowymi klubami nie są obecnie prowadzone rozmowy dotyczące przenosin Jakuba Jezierskiego do Kielc. 

19-latek przekonuje, że jest gotowy do gry na wyższym poziomie rozgrywkowym, a nawet w ekstraklasie. Środkowy pomocnik już latem otrzymał od włodarzy pozwolenie na poszukiwania nowego klubu, do którego mógłby zostać wypożyczony. Zainteresowanie synem byłego zawodnika WKS-u przejawiały dwa kluby z wyższych lig (Chrobry Głogów i Chojniczanka Chojnice), ale młodzieżowiec zdecydował się zostać jeszcze przy Oporowskiej. Umowa wychowanka ze Śląskiem wygasa w czerwcu 2024 roku. Czy zostanie przedłużona? Po ostatnich wydarzeniach można by poddać to w wątpliwość, chociaż dostaliśmy zapewnienie, że obecność Jezierskiego na testach w Koronie nie oznacza wprost rezygnacji z tego piłkarza.