Co słychać u zgód? Porażka Lechii w derbach

29.11.2023 (06:00) | Franciszek Wiatr | skomentuj (0)

Derby trójmiasta, przerwa Opawy i zła passa Fradich. Jak zgody Śląska zagrały w ostatni listopadowy weekend?

FERENCVAROS

Fradi, co do nich nie podobne, nie wygrali trzeciego ligowego meczu z rzędu. Tym razem, mimo prowadzenia do przerwy 1:0, bo bramce z rzutu rożnego. W drugiej połowie rywale odpowiedzieli po pięknie rozegranej akcji. Po wyrównującej bramce, bliżej wygranej było Puskas Academy, które trafiło w poprzeczkę. Po tym spotkaniu, Ferencvaros nie jest już liderem i traci do pierwszej lokaty dwa punkty.

• 26.11. 14. kolejka OTP Bank Liga - Puskas Academy 1-1 Ferencvaros
  • Następny mecz: Liga Konferencji Europy: Cukaricki - Ferencvaros

LECHIA GDAŃSK

Niestety, w najważniejszym meczu Lechii w tym sezonie - doznała ona porażki. W gęstym śniegu, Arka okazała się być lepszą drużyną i pokonała gdańszczan 1-0, po bramce z rzutu karnego. W ostatnim kwadransie meczu, obie drużyny zobaczyły po czerwonej kartce. Szkoda, że Lechia nie wykorzystała gry w przewadze, gdyż miała prawie 15 minut, aby to zrobić. Lechia przegrała pierwsze derby w lidze od 16 lat.

• 24.11. 16. kolejka 1. Ligi - Arka Gdynia 1-0 Lechia Gdańsk
  • Następny mecz: 03.12. Lechia Gdańsk - Miedź Legnica

MIEDŹ LEGNICA

Miedzianka była zdecydowanym faworytem swojego meczu - do Legnicy przyjechało Zagłębie, które zamyka ligową tabele. Już w 8. minucie po dośrodkowaniu Kostki, głową piłkę do bramki wpakował Drygas. Do przerwy niewiele już się działo. Drugą bramkę w meczu ponownie zdobył Kamil Drygas, po bardzo ładnej solowej akcji, zwieńczając ją trafieniem ze skraju szesnastki. Obie drużyny miały jeszcze po jeden dobrej sytuacji, ale w obu przypadkach dobrze zachowali się golkiperzy. Miedź przerwała passę trzech meczów bez wygranej.

• 26.11. 16. kolejka 1. Ligi - Miedź Legnica 2-0 Zagłębie Sosnowiec
  • Następny mecz: 03.12.: - Lechia Gdańsk - Miedź Legnica

MOTOR LUBLIN

Motor podejmował u siebie Resovie, która znajduje się w strefie spadkowej. Pierwszą bramkę w meczu, na 0-1, trafił na pustą bramkę były gracz Śląska - Adrian Łyszczarz. Jeszcze w 26. minucie wyrównanie przyszło za sprawą Ceglarza, a przed przerwą gola na 2-1 trafił Rudol po rzucie rożnym. W 62. minucie Resovia wyrównała, a przy bramce absurdalnie zachował się bramkarz Motoru. Wynik ustalił trafieniem z rzutu karnego Ceglarz, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu. Motor wygrał 3-2 i wciąż blisko trzyma się strefy dającej baraże.

• 25.11. 16. kolejka 1. Ligi - Motor Lublin 3-2 Resovia Rzeszów
  • Następny mecz - 03.12. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin

SFC OPAWA

Runda w drugiej lidze Czech zakończyła się, dlatego następny mecz Opawa rozegra dopiero na początku marca 2024. Przypomnijmy, że ostatnim meczem w tym roku kalendarzowym, był awans Slezskiego do ćwierćfinału Pucharu Czech.

• Następny mecz (towarzyski): Zbrojovko Brno - SFC Opawa