OLDBOJE: Udana inauguracja

31.03.2024 (21:25) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Oldboje Śląska Wrocław zainaugurowali rozgrywki ligowe. W pierwszym tegorocznym oficjalnym meczu Śląsk pokonał Kantor Tukan Wrocław 5:1.

Śląsk z kompletem 10 zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli. W porównaniu z jesienią
z drużyny nie odszedł żaden zawodnik. Do zespołu dołączył bramkarz Przemysław Kmiotek.

Mecz rozpoczął się od przewagi Śląska i w ósmej minucie po świetnym podaniu Nakielskiego na kilkadziesiąt metrów Kowalczyk minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Parę minut później Jasiński wykorzystał błąd defensywy gości i podwyższył na 2:0. Rywal zdołał strzelić kontaktową bramkę, ale jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Żuk po ładnym strzale
z dystansu. W drugiej połowie po indywidualnym rajdzie Kowalczyka czwartą bramkę zdobył Nakielski. Wynik meczu w końcówce ustalił z rzutu karnego Kowalczyk.

Za tydzień Śląsk zagra na wyjeździe z PKS Łany TONDACH.

Skład Śląska: Solarczyk (Kmiotek) – P. Tęsiorowski, Dudzik, Nakielski, Jankowski – Draczyński, Żuk, Jasiński – Przybyła, Kowalczyk, Komarnicki oraz Mikuś, Sznajder, Ciota, Działa i bez gry Rodak