Barycz Sułów - Śląsk II Wrocław. Co warto wiedzieć przed meczem?

03.04.2024 (06:00) | Marcin Sapuń | skomentuj (0)

Środowy wieczór spędzamy w Sułowie, gdzie podopieczni trenera Hetela powalczą o triumf w Okręgowym Pucharze Polski strefy wrocławskiej. Co warto wiedzieć przed finałem? 

Mecz Barycz Sułów - Śląsk II Wrocław odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 18:30. Na naszej stronie znajdziecie relację tekstową z tego wydarzenia. 


Barycz to zespół występujący na co dzień w IV lidze, który po 22 kolejkach zajmuje czwartą lokatę ze stratą dziesięciu punktów do lidera, jakim jest Słowianin Wolibórz. 


Jaką drogę do finału Okręgowego Pucharu Polski przeszły obie drużyny? 

Wyniki Baryczy Sułów: 

  • IV runda - 6:1 z Rokitą 1946 Brzeg Dolny 
  • 1/8 finału - 8:0 z GKS-em Mirków 
  • 1/4 finału - 2:0 z Polonią Trzebnica 
  • 1/2 finału - 2:0 z Piastem Żmigród 

Wyniki Śląska II Wrocław: 

  • IV runda - 9:0 z LZS-em Zbytowa 
  • 1/8 finału - 10:0 z Wiwą Goszcz
  • 1/4 finału - 4:1 z Błyskawicą Gać
  • 1/2 finału - 3:1 z WKS-em Wierzbice

Jak wygląda lista najlepszych strzelców w pucharze w zespole Michała Hetela? Spieszymy z pomocą: 

3 - Kacper Zaborski, Jakub Zawadzki, 2 - Aleksander Wołczek, Patryk Bednarczyk, Jakub Jezierski, Mateusz Lisowski, Jakub Lutostański, Dawid Matuszewski, - Filip Gryglak, Hubert Muszyński, Mateusz Stawny, Jehor Szarabura, Oskar Wojtczak


[REKLAMA]


Wrocławianie dzięki obecności w poprzednim sezonie w II lidze, w sierpniu 2023 roku mieli okazję zagrać w rundzie wstępnej centralnego PP. Śląsk II przegrał 0:2 z Chojniczanką Chojnice. Z kolei Barycz w ubiegłorocznej edycji okręgowego pucharu odpadł w 1/8 finału po porażce 0:4 z Zenitem Międzybórz. 


Wojskowi ostatni raz triumfowali w Okręgowym Pucharze Polski (grupa Wrocław) w sezonie 2015/16. Śląsk II Wrocław pokonał wówczas Ślęzę Wrocław 2:1 po golach Marcina Przybylskiego i Mariusza Idzika. W rywalizacji wojewódzkiej, podopieczni trenera Batora ulegli już 1:3 rezerwom Miedzi Legnica. 


W Zespole z Sułowa występuje kilku byłych zawodników Śląska Wrocław, w tym dwóch, którzy zagrali w Ekstraklasie: Dominik Budzyński oraz Maciej Matusik. Trenerem Baryczy jest Tomasz Horwat, były szkoleniowiec juniorów starszych i rezerw WKS-u, a także dyrektor we wrocławskiej akademii (między lipcem 2018 a czerwcem 2019 r.)


W rundzie wiosennej Barycz nie przegrał od czterech spotkań, notując trzy zwycięstwa i remis. Wojskowi za to nie odnieśli ani jednej porażki w nowym roku (cztery wygrane + remis).