FUTSAL: Sezon zakończony zwycięstwem

22.04.2024 (12:36) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Zakończyły się rozgrywki w I lidze futsalu. Wrocławski Śląsk, który już wcześniej zapewnił sobie siódme miejsce w tabeli, wygrał w ostatniej kolejce na wyjeździe z GKS-em Futsal Nowiny 4:2.

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

Wrocławianie zagrali bez kilku podstawowych graczy. Oprócz pauzującego od dłuższego czasu Chokhelego do Nowin nie pojechali Grochowski i Taranek. Dodatkowo w ósmej minucie za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Śląska Charrier. Wykluczenie reprezentanta Szwajcarii nie było jedyną karą. Po rozegraniu rzutu wolnego padł gol dla gospodarzy. Śląsk próbował zmienić losy meczu i w 15. minucie po podaniu Turkowyda wyrównał Rojek. Trzy minuty później Lytvynenko przejął piłkę pod własną bramką, przebiegł z nią pół boiska, podał do Kozaka, a ten dograł do Hojlika, który dopełnił formalności.

Na początku drugiej połowy faulowany był Jajko. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił sam poszkodowany. W 32. minucie rywal zdobył kontaktową bramkę. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę i wycofali bramkarza, atakując w przewadze. Sytuację wykorzystał Śląsk i w 38. minucie Jajko uderzeniem z własnej połowy ustalił wynik meczu. Był to 18. gol snajpera Śląska w tym sezonie.

Wkrótce przedstawimy podsumowanie sezonu w wykonaniu futsalowych drużyn Śląska.

GKS Futsal Nowiny – WKS Śląsk Futsal Wrocław 2:4

Skład Śląska: Charrier (Dudek) – Kapinos, Turkowyd, Hojlik, Rojek, Kozak, Jajko, Lytvynenko, Kur