Grali młodzi. Pełna dominacja

23.04.2024 (09:11) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Przedstawiamy tradycyjny raport z występów młodzieżowych drużyn Śląska Wrocław. Czołowe drużyny wciąć liczą się w walce o najwyższe cele, a w miniony weekend znokautowały swoich rywali. Zespoły AP Śląsk U-19 i U-17 odniosły bardzo wysokie zwycięstwa. Niesamowity charakter pokazali zawodnicy U-15, którzy w meczu na szczycie, grając przez połowę spotkania w dziewiątkę, doprowadzili do zwycięstwa 4:2 z remisu 2:2.

JUNIORZY STARSI

Juniorzy starsi AP Śląsk (trener Pietraszewski) rozgromili MKS Kluczbork 10:0 (3:0). Po trzy bramki zdobyli Milewski i Bednarczyk, a po jednej Wójcik, J. Solarz, Skóra i Rozum. Wynik meczu mógł być wyższy, ale strzał Szczyrka z rzutu karnego (etatowy wykonawca) obronił bramkarz. Po ośmiu kolejkach Śląsk ma komplet zwycięstw i niesamowity stosunek bramek 44:0!

Z rywalizacji o CLJ odpadł najgroźniejszy, wydawałoby się, rywal GKS  Katowice, który został w tygodniu ukarany czterema walkowerami za ponadwymiarową liczbę, grających obcokrajowców.

Skład Śląska: Śliczniak (46’ Jazowski) – Skóra, Szczyrek, Krukowski, Rozum – Noczyński (55’ Graczyk), Maścianica (55’ Kaliszczak), Wójcik – J. Solarz (55’ M. Solarz), Bednarczyk, Milewski

Juniorzy starsi WKS Śląsk (WLJS, trener Król) wygrali z Górnikiem Wałbrzych 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Gawłowicz i Mgarivishvili.

Skład Śląska: Tymoszenko (46’ Pliś) – Wajncetel, Huk, Gruszka (75’ Szczepański), Kinsner (Mgarishvili), Gawłowicz, Banach, Surowiecki, Neumann (63’ Łysiak), Bogdanik, Wieczorek (76’ Kondratiuk)

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Mordal) pokonali wysoko Arkę Gdynia 7:0 (1:0). W tym meczu sędzia podyktował dla Śląska aż cztery rzuty karne, w tym trzy w ostatnich 10 minutach. Trzeba przyznać, że wszystkie nie budziły wątpliwości. W Śląsku zabrakło powołanych do młodzieżowych reprezentacji Mateusza Ceglińskiego, Krystiana Rostka oraz Adama Ciućki. Z kolei Bartosz Szywała z powodzeniem wsparł rówieśników z zespołu U-15 w meczu na szczycie w Częstochowie. Dodatkowo trenerzy od pewnego czasu nie mogą skorzystać z kontuzjowanych Ignacego Adamkiewicza, Patryka Skrzypczyńskiego, Jakuba Szarka, Dawida Moskaluka i Igora Kobelczuka. Mimo to Śląsk zagrał bardzo dobre spotkanie.

W pierwszej połowie rywal próbował nawiązać walkę, ale do przerwy prowadzili wrocławianie po strzale Maliszewskiego w 20. minucie. Na początku drugiej połowy po centrze ten sam zawodnik dośrodkował z lewego skrzydła, Gerstenstein odegrał do Cesarza, a ten podwyższył na 2:0. Śląsk przeważał i z czasem coraz bardziej dominował. W 70. minucie w polu karnym sfaulowany został Gerstenstein, a Maliszewski wymierzył cios. Minutę później było już 4:0. Szybką akcję Śląska wykończył strzałem z bliska Szczygieł. W 83. minucie po zagraniu ręką zawodnika sędzia po raz drugi podyktował karnego i Maliszewski mógł skompletować hat-tricka. To nie był koniec rzutów karnych. Śląsk wykonał jeszcze dwa, które skutecznie wykonali Gerstenstein (88. minuta) i Pawlik (93. minuta).

Śląsk utrzymał drugie miejsce w grupie zachodniej i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski.

Skład Śląska: Pytlak – Cyrek, Fałowski, Kaszub (80’ Zabrzeski) – Sosulski (65’ Szczygieł), Wąsala (46’ Markowski), Pawlik, Wróblewski, Gerstenstein, Maliszewski, Cesarz (70’ Krzysztoń)

Juniorzy młodsi AP Śląsk (WLJM, trener Wilusz) wygrali w Polkowicach z Górnikiem 2:1. Gole dla Śląska strzelili Sztylka i Kruchlak.

Skład Śląska: Nowak – Wyszyński, Tonak, Litwin, Wlazło – Samołyk, Orłowskim Sztylka – Świerczek, Kruchlak, Kur oraz Pasternak, Lichoń, Ciesielski

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (WLJM, trener Maligranda) przegrali w Głogowie z Chrobrym aż 0:10.

Skład Śląska: Zdziebełko – F. Zeń (Mech), Brzeziński, Instyński, Grzywaczewski (46’ Matkowski), Narożny (55’ Gieroń), Grzywaczewski, Ostapenko, Czaja, Perłak (Wilczek), Sokołowski, Szczygłowski

TRAMPKARZE

Niesamowity mecz rozegrali trampkarze AP Śląsk (CLJ U-15, trener Franczak). Zmierzyli się  z drugim w tabeli Rakowem Częstochowa. Mecz na szczycie dostarczył wielu emocji, a Śląsk pokazał charakter godny mistrza.

Już w piątej minucie prowadzenie dla Śląska uzyskał najlepszy strzelec ligi Maciej Kucharski (13. gol w ósmym meczu). W 15. minucie na 2:0 podwyższył oddelegowany z drużyny U-17 Bartosz Szywała. Obaj strzelcy dostali niedawno powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Niestety w 18. minucie po faulu poza polem karnym czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Śląska Dominik Klint. Grający w przewadze gospodarze tuż przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę.

Początek drugiej połowy zaczął się bardzo źle. Za faul bez piłki boisko musiał opuścić Franciszek Kołakowski. Śląsk grał w dziewiątkę i Raków w 72. minucie wyrównał. Ktokolwiek myślący, że grający w przewadze dwóch zawodników częstochowianie pójdą za ciosem, bardzo się pomylił. Po upływie kilku chwil bramkę dla Śląska zdobył Bartosz Sadłocha, a w 79. minucie kropkę nad i postawił Aleksander Wołosowski.

Podsumujmy. Śląsk w wyjazdowym meczu na szczycie, grając przez pół meczu w dziewiątkę, odmienił losy spotkania z 2:2 na 4:2. Zespół pokazał charakter i umiejętności. Takie mecze tworzą mistrzów i ta drużyna pokazała, że jest jednym z głównych kandydatów do obrony tytułu mistrza Polski U-15. Śląsk U-15 w bieżącym sezonie nie przegrał meczu, a w rundzie wiosennej ma komplet ośmiu zwycięstw. Przewaga nad drugim Rakowem wynosi już sześć punktów.

Skład Śląska: Klint – Kołakowski, Czyzio, Fitowski, Chyb – Sadłocha, Kleczewski (67’ Litwin), M. Moskaluk – Szywała, Kucharski (77’ Wołosowski), Szura (20’ Nowak)

Trampkarze AP Śląsk (WLT, trener Borgman) wygrali w Lubinie z Zagłębiem 3:1. Dwa gole strzelił Rudenko, a jednego Kanak.

Skład Śląska: Dudziak – Zawadzki, Bocheński, Pawelec, Czarkowski, Malik, Mazan, Pawłowicz, Bremer, Rudenko, Gabryś oraz Słodkowski, Barcikowski, Kanak, Zarówny, Stój

Trampkarze WKS Śląsk (WLT, trener Zawadzki) wygrali w Polkowicach z Górnikiem 2:0. Bramki zdobyli Krawiec i Reczka. Postawa Śląska jest godna pochwały. Zespół, będący beniaminkiem, po pięciu kolejkach jest wiceliderem.

Skład Śląska: Piasecki – Pyzhov, Charmęga (50’ Adamenko), Wyżga, Beszter (67’ Ruda), Dobrowolski (60’ Wojsa), Ogórek, Trojan, Reczka (65’ K. Szuba), Witosiński (41’ Karpiuk (72’ Wilkosz)), Krawiec (72’ Krzykawski)

Trampkarze młodsi AP Śląsk (WLT C2, trener Borgman, w tym meczu trener Zborowski) przegrali w meczu na szczycie z Parasolem Wrocław 0:1. Do tej pory oba zespoły mogły się pochwalić kompletem czterech zwycięstw. Minimalne, ale zasłużone zwycięstwo odniósł Parasol po bramce Królikowskiego.

Skład Śląska: Samoraj (41’ Sawicki) – Dębowski (50’ Koziej), Korabelskyi, Wojtasik, Soliński – Skrzypczyński (50’ Szuba), Kośmider (50’ Ciepliński), Pruś – Bazylewicz, Skorupa (70’ Podhajecki), Kulas (65’ Lisowski)

MŁODZICY

Młodzicy AP Śląsk (WLM, trener Pawlak) zremisowali na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra 3:2 (1:2). Śląsk prowadził po strzale Luchowskiego, ale do przerwy gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie gole dla Śląska strzelili Kovalenko i Buczek, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Skład Śląska: Struk – Waloch, Popiołek, Buczek, Czternastek, Grabuś, Kovalenko, Kroczak, Luchowski, Jurasz, Nadziak

Druga drużyna młodzików AP Śląsk U-13 (II WLM, trener Pawlak) zmierzyła się z AP Śląsk U-12 (trener Zarycki). Starsi koledzy okazali się bezlitośni. Przewaga fizyczna i piłkarska była wyraźna. Ostatecznie starsi wygrali 16:2. Młodszych kolegów należy pochwalić za otwartą, ofensywną grę.

Siedem bramek dla zespołu U-13 zdobył Skorupa, trzy Wójciak, dwie Karnaś oraz po jednej Czternastek, Kroczak, De Francesco i Buczek. Dla Śląska U-12 gole strzelali Mielnik i Świto.

Skład AP Śląsk U-12: Bielski – Czerniejewski, Eisler, Grabuś, Jurasz, Klauza, Klimaszewski, Korzeniowski, Lesiewicz, Mielnik, Nadziak, Rosiński, Sibiński, Sud, Świto

AP Śląsk U-13: Sarara – Buczek, Czternastek, Karnaś, Kroczak, Oficjalski, Skorupa, Wójciak, De Francesco, Żuchowski

Młodzicy WKS Śląsk (OLM, trener Woźniak) pokonali Olympic Junior Wrocław 2:1. Śląsk przegrywał, ale po bramkach Królikowskiego i Zaremby przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Skład Śląska: Bednarz – Chorostkowski, Gibki, Kowalczyk, Królikowski, Kurzyński, Orzechowski, Zaremba, Zięba, Hudziak, Janecki, Kuca, Podleżański, Styczeń, Wiśniewski

Młodzicy WKS Śląsk (IV OLM, trener Kamiński) rozgromili Olympic Junior Wrocław 16:0. Sześć goli strzelił Brach, po trzy G. Klimkowski i B. Klimkowski, dwa Grzelka, a po jednym Koprowski i Jamka.

Skład Śląska: Kornalewicz, Mysłowski, Wójcik, Jamka, Brach, B. Klimkowski, G. Klimkowski, Koprowski, Cebulak, Grzelka, Jadach, Bugla, Guściora, Kłocznik, Leśniewski, Terlikowski

Młodzicy młodsi AP Śląsk (trener Katrycz) w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzików Młodszych D2 rozegrali trójmecz, w którym wygrali z Parasolem Wrocław 5:1 (bramki: Mielnik – trzy oraz Sibiński i Antosz – po jednym) oraz z Zagłębiem Lubin 4:0 (bramki: Sibiński – dwie oraz Nadziak i Czerniejewski – po jednym). Po dwie asysty zaliczyli Sibiński i Świto, a po jednej Bieraugel, Antosz i Czerniejewski.