Co słychać u zgód? Ferencvaros mistrzem

24.04.2024 (19:00) | Franciszek Wiatr | skomentuj (0)

Fradi z mistrzostwem kraju, Miedź podejmowała u siebie Motor, a Lechia wciąż jest w wysokiej formie. Co jeszcze działo się u zgód?

FERENCVAROS

W ostatniej kolejce Fradi zapewnili sobie mistrzostwo, mimo tego, że zremisowali z Kisvardą 0:0. Z kolei Paksi, które przez długi czas było ich największym rywalem o tytuł... przegrało piąty mecz z rzędu. Na cztery mecze przed końcem sezonu Ferencvaros ma 15 punktów przewagi nad drugą drużyną. W Budapeszcie na spokojnie już mogą zająć się planowaniem kadry na następny sezon - celem będzie awans do Ligi Mistrzów. Na krajowym podwórku czeka ich jeszcze jedno zadanie - zdobycie krajowego puchar, na razie są w półfinale rozgrywek.

• 20.04. 29. kolejka OTP Bank Liga: Ferencvaros 0:0 Kisvarda
  • Następny mecze: 24.04. półfinał Pucharu Węgier: Nyiregyhaza vs Ferencvaros, 28.04. MTP Budaoeszt vs Ferencvaros

LECHIA GDAŃSK

W Gdańsku nie zwalniają tempa - ani z wynikami, ani ze sprzedażą biletów na derbowe spotkanie z Arką. Tym razem trzy punkty zostały zdobyte na dalekim wyjeździe do Łęcznej. Zwycięską bramkę w 84. minucie zdobył Rifet Kapić strzałem z około 22 metrów. Jeszcze w doliczonym czasie po zamieszaniu w polu karnym piłka mogła wpaść do bramki Lechii, lecz szczęście im sprzyja. Z kolei ciągle rośnie sprzedaż biletów na derby Trójmiasta, które odbędą się 19 maja. Na liczniku biletów jest już ich ponad 24 tysiące.

• 20.04. 28. kolejka I ligi: Górnik Łęczna 0:1 Lechia Gdańsk
  • Następne mecze: 24.04. Lechia Gdańsk vs Polonia Warszawa, 27.04. Stal Rzeszów vs Lechia Gdańsk

MIEDŹ LEGNICA

Miedzianka podejmowała u siebie innego zgodowicza Śląska, Motor. Legniczanie przerwali tym meczem serię pięciu spotkań bez wygranego spotkania. Pierwszy gol dla gospodarzy padł po ogromnym zamieszaniu i nieudolnych prób wybicia piłki w polu karnym. Finalnie piłka jakimś cudem znalazła się w siatce i Miedź wyszła na prowadzenie już w 3. minucie. Druga bramka została zdobyta po rzucie karnym. Drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota zmniejszyła stratę do miejsc barażowych do czterech punktów.

• 21.04. 28. kolejka I ligi: Miedź Legnica 2:0 Motor Lublin
  • Następne mecze: 24.04. Wisła Płock vs Miedź Legnica, 28.04. Miedź Legnica vs Znicz Pruszków

MOTOR LUBLIN

Mecz w Legnicy to przede wszystkim dwie dobre szanse zmarnowane przez Motor oraz słaba gra w defensywie. Dodatkowo Motorowcy kończyli ten mecz w 10, po tym jak VAR sprawdził faul Filipa Lubereckiego i zmienił żółtą kartkę na czerwoną. Po tej kolejce Motor wypadł z TOP6, aczkolwiek wciąż ma tyle samo punktów co 6. miejsce, które w tym momencie należy do Górnika Łęczna.

• Następne mecze: 25.04. Motor Lublin vs Chrobry Głogów, 29.04. Odra Opole vs Motor Lublin

SFC OPAWA

Slezsky zremisował swój mecz 2:2. Pierwszy gol padł dla rywali, natomiast po 30 minucie Opawa trafiła dwukrotnie, w tym raz z rzutu karnego i na przerwę schodziła z prowadzeniem. W drugiej połowie niewiele się działo, lecz to wystarczyło, aby goście wyrównali. SFC ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, więc wydaje się, że jest to wystarczająco bezpieczna przewaga.

• 21.04. 24. kolejka Fortuna Narodni Liga: SFC Opawa 2:2 Vlasim