PNK: Finał jest nasz!

24.04.2024 (19:05) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

Śląsk Wrocław wygrał z AP Gdańsk 2:1 i awansował do finału Pucharu Polski! Gole dla WKS-u strzelały Natalia Sitarz oraz Marcelina Buś. W finale Trójkolorowe zmierzą się z GKS-em Katowice.

W półfinale Pucharu Polski zmierzyły się AP Gdańsk i Śląsk Wrocław. Trójkolorowe po bezbłędnym początku rundy wiosennej dopadł lekki kryzys. Po 7 wygranych z rzędu, w ostatnich dwóch meczach Śląsk zdobył tylko punkt. Gdańszczanki natomiast notowały serię czterech ligowych zwycięstw z rzędu.

Półfinałowe strzelanie rozpoczęła w 22. minucie Natalia Sitarz. Sitarz zagrała długą piłkę na dobieg do Marceliny Buś, ta wygrała walkę o futbolówkę z jedną z gdańszczanek, wbiegła w pole karne i odegrała do Siatarz, która precyzyjnym strzałem przy słupku strzeliła gola otwierającego wynik meczu. W pierwszej połowie, mimo przewagi WKS-u więcej goli nie zobaczyliśmy.

Od początku drugiej części dominowały gdańszczanki, które musiały zepchnąć WKS do defensywy. W 62. minucie AP była bliska wyrównania, z 5. metrów pomyliła się jednak Mazur, strzelając wysoko nad poprzeczką. Cztery minuty później w słupek trafiła Julia Formela. Ciężka praca w obronie popłaciła. Kwadrans przed końcem meczu, świetnie zachowała się z piłką Wróblewska, minęła dwie zawodniczki AP, po czym fenomenalnie podała do wybiegającej sam na sam Marceliny Buś, która niczym Sebino Plaku w pamiętnym meczu z Bruggią, przelobowała Michlewicz, podwyższając prowadzenie.

W 95. minucie honorową bramkę dla AP zdobyła Olga Massombo, która zastosowała dobry pressing i dała się nabić Annie Bocian, po czym futbolówka wpadła do siatki. Mimo ogromnych emocji wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że Śląsk Wrocław po roku przerwy ponownie zagra w finale Pucharu Polski. Dwa lata temu Duma Dolnego Śląska uległa w Puławach Czarnym Sosnowiec 0:4.

W finale Śląsk zmierzy się z GKS-em Katowice. Mecz o to prestiżowe trofeum rozpocznie się o godzinie 13:30, 19 maja na Arenie Lublin.

AP Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

Massombo 95' - Sitarz 22', Marcelina Buś 77'

AP Gdańsk: Michlewicz - Łapińska, Sirant, Sanford, Dymińska, Skrzypczyk, Szewczuk, Formela, Mazur, Kołodziejek, Frazier

Śląsk Wrocław: Bocian - Szkwarek, Dudziak, Węcławek, Wróblewska, Żurek, Półrolniczak, Sitarz, Flis, Marcelina Buś, Adamek