Dwa transfery Śląska wewnątrz Ekstraklasy?!

15.05.2024 (18:45) | Franciszek Wiatr | skomentuj (0)

W ostatnich dniach media poinformowały o dwóch możliwych transferach Śląska wewnątrz polskiej ligi. Erik Exposito jest nakłaniany do pozostania w Ekstraklasie po wygaśnięciu obecnej umowy, natomiast do Wrocławia miałby przyjść obrońca Widzewa Łódź.

Jak poinformował Bartosz Wieczorek z TVP Sport, Śląsk szuka wzmocnień nie tylko za granicą, lecz także wśród klubów z Ekstraklasy. Według jego informacji wrocławianie szczególnie zwrócili uwagę na zawodnika Widzewa Łódź - Serafina Szotę.

Szota to 25-letni środkowy defensor. W sezonie 2023/2024 zawodnik rozegrał 16 spotkań. Zagrałby ich więcej, lecz od września do końca 2023 roku miał kontuzję stawu skokowego. Przez ten uraz, nie wypełnił on limitu minut, dzięki któremu automatycznie przedłużyłaby się jego umowa z łódzkim klubem. Z tego też powodu, jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku, więc Śląsk mógłby pozyskać go bez płacenia za transfer. Ważną rolę odegrać może Jacek Magiera - obaj znają się z czasów, kiedy trener WKS-u był selekcjonerem kadry U-20. Zawodnik RTS-u był podstawowym obrońcą tamtej reprezentacji.

[REKLAMA]

Pojawiły się także kolejne doniesienia w sprawie Erika Exposito. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, kapitan WKS-u jest kuszony przez Legię Warszawa. Zespół ze stolicy kraju nie przedłuży kontraktu ze swoją największą gwiazdą – Josue. Dzięki temu byłoby łatwiej o gwiazdorski kontrakt dla nowego kluczowego zawodnika, którym miałby zostać Exposito. Miał on otrzymać już ofertę od stołecznej drużyny wynoszącą 700 tysięcy euro za sezon gry, lecz CWKS jest w stanie wydać jeszcze więcej, aby piłkarz wylądował przy Łazienkowskiej. Jednocześnie Włodarczyk podkreśla, że pochodzący z Wysp Kanaryjskich gracz ma propozycję z Bliskiego Wschodu opiewającą na 1.3 miliona euro, a interesują się nim także w MLS. Jak wiemy, sam piłkarz chciałby wrócić do Hiszpanii, o czym informowaliśmy TUTAJ.

[REKLAMA]

Kontrakt Erika Exposito ze Śląskiem kończy się 30 czerwca 2024 roku. Lider strzelców Ekstraklasy otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu z wrocławskim klubem, co potwierdzał m.in. prezes klubu, Patryk Załęczny. Zatrzymać napastnika będzie bardzo trudno, mimo że otrzymałby znaczną podwyżkę zarobków. Dopóki nie będzie komunikatów oficjalnych, wciąż będą pojawiały się newsy na temat przyszłości Hiszpana.