OLDBOJE: Do mistrzostwa jeden krok

09.06.2024 (21:57) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Oldboje Śląska Wrocław po świetnej grze rozgromili Polonię Bielany Wrocławskie 12:1. W ubiegłym tygodniu wrocławianie po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty i zremisowali w Bierutowie z Widawą. Podrażnieni  tym faktem dali w kolejnym meczu pokaz siły.

Śląsk bardzo dobrze wszedł w mecz. Najlepszy strzelec drużyny Maciej Kowalczyk w przeciągu pierwszych 17 minut strzelił cztery gole. Po jednym trafieniu dorzucili Dos Santos, Piszcz, Draczyński (strzał z 30 metrów) oraz Kudyba (gol głową). Goście strzelili gola z rzutu karnego.

SIŁA GŁĘBI SKŁADU

W drugiej połowie na boisku przebywali zawodnicy, którzy na co dzień grają w mniejszym wymiarze czasowym i oni też nie zawiedli. Dwa gole dołożył Komarnicki, a po jednym Ciota i Kudyba, który, mimo że za miesiąc będzie świętował 63. Urodziny, gra głową tak, jak w latach, gdy jako piłkarz WKS-u zdobywał koronę króla strzelców II ligi.

Wrocławianie wygrali 12:1, ale równie ważny wynik padł na innym boisku. Wicelider SKS Stage Home Magnice przegrał wysoko z Łanami Tondach 1:4. Tym samym przewaga Wojskowych wzrosła do sześciu punktów. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki. Śląsk zagra z przedostatnią w tabeli Polonią Wrocław oraz właśnie z Magnicami. Do mistrzowskiego tytułu wystarczy jeden punkt, ale oczywiście Śląsk będzie dążył, żeby zakończyć sezon z tylko jednym remisem.

Skład Śląska: Solarczyk (Kmiotek) – P. Tęsiorowski, Nakielski, Mikuś – Piszcz, Draczyński, Jasiński, Dos Santos – Ciota, Kudyba, Kowalczyk oraz Komarnicki, Przybyła, Działa, Stańczak