PNK: Koniec sezonu i czas pożegnań

09.06.2024 (23:03) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

W ostatnim meczu sezonu 2023/24 Śląsk Wrocław przegrał z Czarnymi Sosnowiec 1:2 i zakończył sezon na 7 pozycji w tabeli. Po meczu nastąpiło pożegnanie sześciu zawodniczek, które w przyszłym sezonie nie będą już reprezentować Dumy Dolnego Śląska.

Wynik meczu otworzyła w 17. minucie Nikol Kaletka, która pewnie pokonała Wieczerzak mocnym strzałem z rogu pola karnego. Do wyrównania doprowadziła w 60. minucie Joanna Wróblewska, która trafiła do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Radość WKS-u nie trwała jednak długo, bo już dziesięć minut później ponownie na prowadzeniu był zespół z Sosnowca. Najlepiej w polu karnym odnalazła się Klaudia Miłek, która wykorzystała zamieszanie i z najbliższej odległości trafiła do bramki Śląska. Zespół Piotra Jagieły nie zdołał już odrobić strat i zakończył sezon porażką.

Po końcowym gwizdku klub poinformował, że dla sześciu zawodniczek przygoda w Śląsku dobiegła końca. Z drużyną z Wrocławia pożegnały się: Julia Maskiewicz, Klaudia Adamek, Krystyna Flis, Natalia Skiba, Oliwia Związek oraz Jagoda Ostrowska.

Śląsk Wrocław - Czarni Sosnowiec 1:2 (0:1)

Wróblewska 60' - Kaletka 17', Miłek 70'

Śląsk Wrocław: Wieczerzak, Węcławek, Marcelina Buś, Martyna Buś, Krysman, Żurek, Dudziak, Półrolniczak, Sitarz, Wróblewska, Szkwarek