OFICJALNIE: Erik Exposito znalazł nowy klub. Zagra poza Europą

11.06.2024 (14:45) | Marcin Sapuń | skomentuj (0)

W piątek Śląsk Wrocław oficjalnie poinformował, że Erik Exposito odrzucił ich ofertę i nie przedłuży kontraktu z wicemistrzem Polski. Kilka dni później hiszpański napastnik został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem drużyny Umm-Salal z Kataru. 

W piątek do opinii publicznej została podana informacja o odrzuceniu przez Erika Exposito oferty przedłużenia kontraktu ze Śląskiem. Tym samym niespełna 28-letni napastnik rozstał się z wrocławskim klubem po pięciu latach. W tym czasie Hiszpan rozegrał 164 spotkania, w których strzelił 58 bramek i zanotował 24 asysty. Jednocześnie został pierwszym w historii królem strzelców Ekstraklasy w barwach WKS-u. 

O przyszłości byłego już kapitana Wojskowych dyskutowano od kilkunastu tygodni. Usługami piłkarza było zainteresowanych kilka klubów (m.in. CD Tenerife, Legia Warszawa, Hajduk Split), natomiast Exposito zdecydował się przystać na ofertę Umm-Salal SC, o której jako pierwszy informował Bartosz Wieczorek z TVP Sport. To katarski zespół, który w sezonie 2023/24 zajął siódmą lokatę w tamtejszej ekstraklasie. Snajper na Bliskim Wschodzie może liczyć na wysoki kontrakt. Mówi się nawet o kwocie 1,5 miliona euro za sezon.