Raków sprzedał Yeboaha, ile zarobi na tym Śląsk?

13.07.2024 (10:00) | Franciszek Wiatr | skomentuj (0)

John Yeboah odszedł z Rakowa Częstochowa – dzięki temu zarobiła nie tylko drużyna spod Jasnej Góry, ale także... Śląsk. Wszystko poprzez umowę przy sprzedaży skrzydłowego rok temu.

John Yeboah spędził we Wrocławiu zaledwie jeden sezon, ale został zapamiętany bardzo pozytywnie przez kibiców Trójkolorowych. To w dużej mierze dzięki niemu Śląsk utrzymał się w lidze w  sezonie 2022/2023. Łącznie w barwach WKS-u zagrał w 36 spotkaniach, zdobył 13 bramek i zanotował dwie asysty.

[REKLAMA]

W lipcu 2023 roku Yeboah odszedł do Rakowa Częstochowa za 1,5 miliona euro, przez co stał się wtedy trzecim najdrożej sprzedanym zawodnikiem przez wrocławian w historii (jego miejsce zajął transfer Karola Borysa do Belgii w lutym 2024 roku). Oprócz tego Śląsk zagwarantował sobie bonusy, które doszły do xyz euro oraz prowizję od następnego transferu – jak udało nam się dowiedzieć, jest to xyz%.

Po nie najlepszym sezonie w barwach drużyny z Częstochowy, Yeboah wyjechał na Copa America – zagrał dobry turniej, czym przyciągnął uwagę klubów z wyżej notowanych lig. W ostatnim spotkaniu zmagań o puchar Ameryki Południowej wszedł na boisko w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Argentynie, zanotował asystę przy golu Ekwadoru na 1:1 w 90 minucie, a następnie wykorzystał rzut karny w serii jedenastek. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ

Yeboah odszedł do Venezia FC, czyli beniaminka włoskiej serie A. Klub z Wenecji zapłacił za Ekwadorczyka trzy miliony euro, można więc łatwo wyliczyć, że wspominane wcześniej xyz % z tej kwoty to xyz tysięcy euro. Jeśli porównamy to do rekordowych odejść ze Śląska w historii, zarobek z tego transferu byłby w TOP 10 na miejscu xyz, gdyż za kwotę sprzedano xyz

[REKLAMA]