OFICJALNIE: Dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski podpisał kontrakt

10.07.2024 (16:00) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Śląsk Wrocław kontynuuje podpisywanie umów z zawodnikami mistrzowskiego zespołu U-15. Tym razem kontrakt z klubem stolicy Dolnego Śląska, a zarazem swój pierwszy w karierze podpisał jeden z liderów ekipy.

Kontrakty z klubem można podpisywać po ukończeniu 15 lat. Do tej pory z klubem związali się Maciej Kucharski, Bartosz Szywała, Franciszek Kołakowski i Mateusz Moskaluk. Do tej grupy dołączył Dominik Kleczewski. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w swoim roczniku i nie tylko. Gra w środku pomocy i od lat jest liderem drużyny. Imponuje kreatywnościąprzeglądem sytuacji i świetną decyzyjnością. Jego grę ogląda się z przyjemnością.

Popularny „Kleczi” pierwsze kroki stawiał w Olympicu Wrocław. W wieku ośmiu lat przeszedł do Śląska. Od początku wyróżniał się w drużynach, w których grał. Często występował z zawodnikami starszymi o rok. W sezonie 2022/23 był mocnym punktem trampkarzy Trójkolorowych, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski U-15. Z reprezentacją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej również wywalczył krajowy prymat. Kleczewski trafił do reprezentacji Polski U-15 i zaliczył kilka występów w kadrze U-15 i U-15 Future.

W zakończonym sezonie był zdecydowanym liderem drużyny Śląska U-15, która ponownie wywalczyła złote medale mistrzostw Polski. Sam piłkarz zapowiada, że to nie koniec.