Zmarł były napastnik Śląska Wrocław

10.07.2024 (17:00) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Polska Grupa Górnicza (PGG) poinformowała o śmierci Rajmunda Horsta, byłego wiceprezesa ds. produkcji i doświadczonego dyrektora kopalń Piast i Ziemowit, a także byłego piłkarza Śląska.

Horst był cenionym i doświadczonym menedżerem w branży górniczej. Przez ostatnie lata był wiceprezesem oraz członkiem zarządu w Polskiej Grupie Górniczej.

Był także piłkarzem pierwszoligowego Śląska. Trafił tu w 1988 roku. Po kilku meczach w rezerwach zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu Pucharu Polski z Odrą w Opolu. Jego bramka pozwoliła zremisować WKS-owi, a następnie awansować w karnych do następnej rundy. O tym wydarzeniu pisaliśmy niedawno w ramach cyklu „Jacko wspomina”.

W Śląsku Horst grał dwa lata jako napastnik. Rozegrał w pierwszej drużynie 22 spotkania (19 w lidze) i strzelił dwa gole (jednego w lidze).

Po odejściu ze Śląska zniknął z pola widzenia. Zakończył granie w piłkę i zaczął pracę jako górnik. Przeszedł wszystkie szczeble kariery górniczej. Był górnikiem, następnie sztygarem, aby po kolejnych awansach dojść do najwyższych stanowisk w jednej z największych spółek w kraju.

Rodzinie i bliskim Rajmunda Horsta składamy wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci!