Grali młodzi. Większość wciąż na szczycie

18.04.2024 (13:37) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Przedstawiamy tradycyjny raport z występów drużyn młodzieżowych Śląska Wrocław. Czołowe drużyny wciąć liczą się w walce o najwyższe cele. Zespoły AP Śląsk U-19 i U-15  umocniły się na pozycjach lidera. Niestety drużyna U-17 po dobrym meczu zremisowała w Lubinie z Zagłębiem, co kosztowało ją utratę pierwszego miejsca. Wszystkie trzy drużyny wciąż liczą się w grze o najwyższe cele.

JUNIORZY STARSI

Juniorzy starsi AP Śląsk (trener Pietraszewski) w znakomitym stylu zakończyli pierwszą rundę Makroligi. Śląsk pokonał mocny zespół Gwarka Zabrze 4:0 (2:0) i z kompletem siedmiu zwycięstw oraz stosunkiem bramek 33:0 przewodzi w tabeli.

W meczu z Gwarkiem prowadzenie uzyskał w siódmej minucie Tudruj strzałem z ósmego metra. Śląsk przeważał i w 22. minucie Rozum po dynamicznym wejściu w pole karne podwyższył na 2:0. Kolejne ataki w pierwszej połowie nie przyniosły rezultatu. Trzecią bramkę w 57. minucie zdobył w zamieszaniu podbramkowym Maścianica, a wynik ustalił J. Solarz po szybkiej zespołowej akcji.

Skład Śląska: Śliczniak – Tudruj (70’ Marciniak), Krukowski, Szczyrek, Wróblewski (85’ Nicpoń) – Pawlik, Maścianica (82’ Wójcik), Noczyński (67’ M. Solarz) – Milewski (82’ Kaliszczak), Bednarczyk (46’ Graczyk), Rozum (57’ J. Solarz)

Juniorzy starsi WKS Śląsk (WLJS, trener Król) wygrali z Bobrzanami Bolesławiec 3:2 (1:0). Prowadzenie w siódmej minucie uzyskał Kinsner. Goście wyrównali, na co Śląsk odpowiedział golem Bogdanika, ale w 75. minucie znów był remis. W doliczonym czasie gry zwycięstwo wrocławianom zapewnił Bogdanik, ponownie wpisując się na listę strzelców.

Skład Śląska: Pliś – Rozestwiński (68’ Kondratiuk), Wajncetel, Surowiecki (55’ Sołtowski), Gruszka (79’ Szczepański), Huk, Neumann (Mgarishvili), Kinsner (55’ Sobczak), Bogdanik, Gawłowicz (63’  Łysiak), Wieczorek

Juniorzy starsi WKS Śląsk (OLJS, trener Szmigiel) zremisowali ze Ślężą Sobótka 2:2. Bramki zdobyli Gumowski i Łysakowski.

Skład Śląska: Lędźwa – Bruziak, Gumowski, Idzik, Kandybowicz, Kowalów, Kubów, Kuriata, Łysakowski, Strutyński, Wróbel oraz  Gajewski, Hajdamowicz, Juskowiak, Kołodziejski, Litka, Mazur, Podporski

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Mordal) zremisowali w Lubinie z Zagłębiem. Był  to czwarty wiosenny mecz na szczycie piłkarzy Śląska i czwarty remis. Wcześniej podział punktów nastąpił w meczach z Rakowem, Lechem i Górnikiem Zabrze.

Derby Dolnego Śląska były dobrym widowiskiem. Już w czwartej minucie prowadzenie dla lubinian uzyskał Cywiński. Pięć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Markowski. Mecz był dynamiczny i zacięty. W Śląsku okazje na bramki mieli Ciućka, Gerstenstein i Maliszewski. Wreszcie w 41. minucie Cyrek przejął piłkę w środkowej strefie boiska, podał do Gerstensteina, ten do Rostka, a napastnik Śląska doprowadził do wyrównania. W 45. minucie kontuzji doznał bramkarz Śląska Charuży, który został kopnięty w twarz i miał rozciętą skórę tuż pod okiem. Sędzia ukarał sprawcę Jakuba Ligockiego tylko żółtą kartką.

W drugiej połowie początkowo gospodarze zepchnęli Śląsk do defensywy. Świetną obroną rzutu wolnego popisał się Pytlak. Później inicjatywę przejął Śląsk. Niestety bramki nie padły.

Śląsk stracił punkt i pozycję lidera. Obecnie jest nim Górnik Zabrze, który wyprzedza WKS o dwa punkty. Do zakończenia rozgrywek zostało sześć kolejek i wydaje się, że to Śląsk ma lepszy rozkład przeciwników.

Skład Śląska: Charuży (45’ Pytlak) – Cyrek, Fałowski, Kaszub, Maliszewski (85’ Sosulski), Markowski (10’ Rostek), Ciućka, Wąsala (65’ Krzysztoń), Zabrzeski, Gerstenstein (75’ Cesarz), Szywała (85’ Sosulski)

Juniorzy młodsi AP Śląsk (WLJM, trener Wilusz) pokonali Lechię Dzierżoniów 3:1 (2:0). Bramki zdobyli Świerczek, Orłowski i Sosulski.

Skład Śląska: Jazowski (46’ Pasternak) – Wyszyński, Tonak, Lichoń, Wlazło (60’ Krzysztoń), Orłowski (50’ szczygieł), Gajewski, Sztylka, Kruchlak, Świerczek (46’ Sosulski), Kur

Wciąż ciężko się odblokować juniorom młodszym WKS Śląsk (WLJM, trener Maligranda). Tym razem przegrali z Górnikiem Polkowice 1:2 (1:1). Śląsk prowadził po strzale w piątej minucie Instyńskiego, ale szybko wyrównał Jaremko. Wynik meczu ustalił w 55. minucie Piech.

Skład Śląska: Zdziebełko – F. Zeń (70’ Zientek), Szczygłowski, Instyński, Brzeziński, Ostapenko, Styś (46’ Wilczek), Perłak (70’ Mech), Matkowski, Narożny (65’ Grzywaczewski), Sokołowski

TRAMPKARZE

Znakomicie w tym sezonie spisują się trampkarze AP Śląsk (CLJ U-15, trener Franczak). Na zakończenie pierwszej rundy edycji wiosennej wygrali w Zabrzu z Górnikiem 2:0 (1:0) i z kompletem 21 punktów (bramki 26:2) prowadzą w tabeli. To jest jedyny zespół Śląska, który w ligowym sezonie 2023/24 jeszcze nie przegrał meczu.

W meczu w Zabrzu prowadzenie dla Śląska uzyskał w 11. minucie Kucharski (12. gol wiosną) po podaniu Różyckiego, a wynik meczu ustalił w drugiej połowie Czyzio po asyście Kucharskiego. Za tydzień, w pierwszym meczu rundy rewanżowej Śląsk zmierzy się z wiceliderem Rakowem Częstochowa.

Skład Śląska: Pytlak – Kołakowski, Matuszewski (41’ Wołosowski), Fitowski, Czyzio, Sadłocha, Różycki (50’ Gabryś), Kleczewski, Chyb, Kucharski, Szura (Ciesielski)

W niedziele Śląsk miał okazję potwierdzić swoją wartość na arenie międzynarodowej. Wrocławianie wzięli udział w turnieju Dynamo Cup w Berlinie. Spisali się bardzo dobrze. Zajęli pierwsze miejsce, nie tracąc w pięciu meczach ani jednej bramki. Śląsk pokonał FC Liverpool 2:0 (bramki: Szywała i Czyzio), Herthę Berlin 3:0 (bramki: Chyb, Kucharski, Szura) oraz VFL Wolsburg 3:0 (bramki: Kank – dwie, Ciesielski) oraz zremisował bezbramkowo z Dynamem Berlin i Sonderjyske.

Skład Śląska: Nowak, Klint – Chyb, Czyzio, Fitowski, Kołakowski, Sadłocha, Moskaluk, Matuszewski, Kleczewski, Szura, Kucharski, Szywała, Kanak, Ciesielski, Stój, Czarkowski, Różycki, M. Mańkowski, Gabryś, Zawadzki, Litwin, Wołosowski

Trampkarze AP Śląsk (WLT, trener Borgman) rozgromili Górnika Polkowice 7:0. Po dwa gole strzelili Mańkowski, Rudenko i Zajączkowski, a jednego Stój.

Skład Śląska: Dudziak – Wołosowski (41’ Czarkowski), Litwin (41’ Zawadzki), Bocheński (41’ Malik), Pawelec, Mazan (41’ Kanak), Pawłowicz (41’ Ciesielski), M. Mańkowski – Zajączkowski, Rudenko, Stój (41’ Gabryś)

Trampkarze WKS Śląsk (WLT, trener Zawadzki) pokonali Olympic Junior Wrocław w 3:2 (3:0). Dwie bramki zdobył Krawiec, a jedną Dobrowolski.

Skład Śląska: Piasecki – Chremęga, Dobrowolski, Krawiec, Leontiev, Ogórek, Pyzhov, Reczka, Trojan Witosiński, Wyżga oraz Karpiuk, Adamenko, J. Mańkowski, Ruda, Wilkosz, Wojsa

Trampkarze młodsi AP Śląsk (WLT C2, trener Borgman) pokonali Olympic Junior Wrocław 5:1 (1:1). Mecz zaczął się niekorzystnie dla Śląska. W 10. minucie Sołtys z rzutu karnego dał prowadzenie rywalowi. W 32. minucie wyrównał Dębowski fantastycznym uderzeniem z 25 metra w okienko. Na początku drugiej połowy Soliński bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił drugiego gola. Chwilę potem po dynamicznym wejściu w pole karne Zarówny podwyższył na 3:1. Wynik meczu utrzymywał się prawie do ostatnich minut. W doliczonym czasie gry Soliński i Bazylewicz strzelili kolejne dwa gole.

Skład Śląska: Słodkowski (41’ Samoraj) – Szuba (Wojtasik), Korabelskyi, Pruś  (55’ Rymut), Dębowski (41’ Zarówny), J. Skrzypczyński, Kośmider, Koziej (41’ Soliński) – Bazylewicz, Barcikowski (50’ Lisowski), Kulas (60’ Podhajecki)

MŁODZICY

Młodzicy AP Śląsk (WLM, trener Pawlak) pokonali Miedź Legnica 5:4. Prowadzenie dla Śląska uzyskał Luchowski. Legniczanie odpowiedzieli dwoma golami. Sytuację odmieniło pojawienie się na boisku Wojciecha Skorupy, który strzelił trzy gole. Piątą bramkę zdobył Żuchowski. W końcówce meczu dwa trafienia zaliczyli piłkarze Miedzi.

Skład Śląska: Sarara – Buczek, Popiołek, Mirowski, Oficjalski, Czternastek, Wójciak, Luchowski, Skorupa, Karnaś, Kiałka, Żuchowski

Druga drużyna młodzików AP Śląsk (II WLM, trener Pawlak) pokonała wysoko Moto-Jelcz Oława 8:0. Także w tym meczu skutecznością popisał się Skorupa, który cztery razy skierował piłkę do siatki. Dwa gole strzelił Łukaczyk, a po jednym Chmielewski i Luchowski.

Skład Śląska: Struk – Oficjalski, Schroeder, De Francesco, Kiałka, Skorupa, Łukaczyk, Kroczak, Żuchowski, Kiałka, Chmielewski, Kovalenko, Karnaś, Luchowski, Wójciak

Młodzicy AP Śląsk U-12 (II WLM, trener Zarycki) wygrali w Dzierżoniowie z tamtejszym AP 4:1. Dwa gole strzelił Trojanowski, a po jednym Sibiński i Rosiński.

Skład Śląska: Bielski – Antosz, Eisler, Korzeniowski, Lesiewicz, Rosiński, Sibiński, Świątkowski, Świto, Hoffmann, Trojanowski

Drużyna wzięła też udział w mocno obsadzonym turnieju w Licheniu. Śląsk spisał się bardzo dobrze i zajął drugie miejsce.

Wyniki Śląska: Polonia Warszawa 4:0 (bramki: Rybotycki, Piotrowski, Czerniejewski, Jurasz), Odra Opole 0:2, Pogoń Świebodzin 3:0 (bramki: Rybotycki, Mielnik, Jurasz), Zagłębie Sosnowiec 3:1, AP Reissa 0:0, Dynamo Kijów 1:0 (bramka: Czerniejewski), Wilga Garwolin 3:0 (bramki: Rybotycki – dwie, Czerniejewski), Raków Częstochowa 2:0 (bramki: Jurasz – dwie), Lech Poznań 1:0 (bramka: Grabuś), Wisła Kraków 1:4.

Skład Śląska: Bieraugel, Waleszczyński – Biłkowski, Czerniejewski, Grabuś, Grudzień, Jurasz, Klauza, Klimaszewski, Mielnik, Nadziak, Piotrowski, Rybotycki, Sud

Młodzicy młodsi AP Śląsk (trener Katrycz) w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzików Młodszych D2 rozegrali trójmecz i pokonali Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 6:0 (bramki: Trojanowski – trzy, Przybysławski – dwie, Torzewski) oraz Miedź Legnica 3:2 (bramki: Trojanowski – dwie, Chuzhba).

Skład Śląska: Figiel – Torzewski, Hnatkiewicz, Chuzhba, Syper, Krzyżowski, Hoffman, Trojanowski, Morawski, Cichosz, Przybysławski

Drużyna rozegrała też sparing z GKS-em Katowice, wygrywając 8:4 (5:1). Bramki dla Śląska zdobyli Torzewski, Trojanowski po dwie oraz Hoffman i Krzyżowski, Cichosz i Hnatkiewicz po jednej. Dwie asysty zaliczył Morawski oraz jedną Hoffman, Przybysławski, Hnatkiewicz i Krzyżowski.

Skład Śląska:  Figiel, Krzyżowski, Chuzhba, Hoffman, Cichosz, Syper, Torzewski, Hnatkiewicz, Trojanowski, Żółkiewicz, Przybysławski, Morawski i testowany